چهار شنبه 22 مرداد 1393

الزامات خودروسازان در سند توسعه صنعت خودرو

در سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق 1404، الزاماتی برای خودروسازان در نظر گرفته شده است.

 الزامات خودروسازان در سند توسعه صنعت خودرو
 

 

سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق 1404، توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوین شده و در آستانه ابلاغ به خودروسازان است.

 


در این سند قید شده که خودروسازان ملزم به رعایت ضوابط ابلاغی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و رعایت مفاد اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو هستند.


 

رعایت استانداردهای تولید، ایمنی و عملکردی از سوی خودروسازان از جمله مواردی است که در این سند به آن اشاره شده است. همچنین در این سند عنوان شده که خودروسازان ملزم به استقرار و اجرای سیستم نظارت بر فرایند تولید (cop) هستند.


 

رعایت استانداردهای زیست محیطی مصوب، استقرار نظام جامع کیفیت و عملکرد محصولات و تهیه و انتشار گزارش‌های ادواری و مقایسه‌ای از عملکرد واقعی با اهداف و سیاست‌های تعیین شده، از دیگر الزامات خودروسازان در این سند است.


 

همچنین طبق این سند خودروسازان باید آیین‌نامه‌های فروش و خدمات پس از فروش و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو را اجرا و تولید خودرو براساس سبد سوخت مصوب دولت برای بازار داخل را، اجرایی کنند.

 

 


 منبع: ایسنا                                                                                                                                      سایر خبرها

برچسب ها
با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help