سه شنبه 28 مرداد 1393

تولید سراتو و ساندرو آغاز شد

تولید تجاری دو خودروی سراتو و ساندرو از تیر ماه امسال در کشور آغاز شده است.

 

 

تولید سراتو و ساندرو
 

 

براساس جدیدترین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت از وضعیت تولید خودرو در کشور، تیر ماه امسال 20 دستگاه سراتو و شش دستگاه ساندرو تولید شده است.

 


سراتو محصولی از شرکت خودروسازی کیاموتورز کره جنوبی است که در سایپا تولید می‌شود. ساندرو نیز محصولی از شرکت فرانسوی رنو است که در پارس خودرو به تولید می‌رسد.


 

نکته قابل توجه در زمینه آغاز تولید سراتو و ساندرو، شکسته شدن طلسم تولید این خودروها در ایران است به‌گونه‌ای که اگرچه پیش از این خط تولید دو محصول یاد شده تقریبا راه‌اندازی شده بود اما به دلیل مسائل تحریم و عدم همکاری خودروسازان خارجی، امکان آغاز تولید این خودروها وجود نداشت.


 

با این حال پس از توافقنامه ژنو و لغو تحریم صنعت خودرو، شرکت سایپا توافقنامه‌ای را با شرکت کیا برای آغاز تولید این خودرو منعقد کرد و به دنبال آن تولید این خودرو در شرکت سایپا از تیر ماه امسال آغاز شده است.


 

طبق آنچه که پیش از این شرکت سایپا اعلام کرده بود، این خودرو در دو مدل با موتور 1600 سی‌سی با گیربکس معمولی و موتور 2000 سی‌سی با گیربکس اتوماتیک تولید می‌شود.


 

گذشته از توافقنامه منعقده با شرکت کیا موتورز، با کاهش تحریم‌های بین‌المللی و لغو تحریم صنعت خودرو شرکت رنو نیز با آغاز ارسال قطعات خودروی ساندرو، حجم فعالیت‌های خود در را ایران افزایش داده است.


 

حدود 50 درصد قطعات ساندرو داخلی بوده و این خودرو بر روی پلت‌فرم ال 90 ساخته شده است. حجم موتور ساندرو 1600 سی‌سی و مصرف سوخت آن در سیکل ترکیبی 7 لیتر در هر صد کیلومتر است.

 

 

 منبع: ایسنا                                                                                                                                      سایر خبرها

برچسب ها
با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help