پنج شنبه 20 اسفند 1394

خودروهای جدید، سال 96 می‌آیند

در شرایطی که چند هفته از لغو تحریم‌های بین‌المللی می‌گذرد، مدیرعامل بهمن موتور می‌گوید: «گروه بهمن» مشغول مذاکره با چند خودروساز خارجی برای همکاری مشترک بوده و در کنار آنها با شرکای فعلی خود؛ یعنی مزدا و FAW و ایسوزو نیز در حال گفت‌وگو است.

مزدا


 

 

 

 

 

در شرایطی که چند هفته از لغو تحریم‌های بین‌المللی می‌گذرد، مدیرعامل بهمن موتور می‌گوید: «گروه بهمن» مشغول مذاکره با چند خودروساز خارجی برای همکاری مشترک بوده و در کنار آنها با شرکای فعلی خود؛ یعنی مزدا و FAW و ایسوزو نیز در حال گفت‌وگو است.
رضا داوودزاده دیروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه مذاکرات با شرکت‌های خارجی آغاز شده است، گفت: ما با چند شرکت خارجی در حال مذاکره هستیم، با این حال هنوز به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم؛ بنابراین شاید صلاح نباشد فعلا نامی از شرکت‌های مذاکره کننده ببریم.وی با تاکید بر اینکه گروه بهمن مشارکت خود با خودروسازان چینی را در سال آینده نیز ادامه خواهد داد، افزود:با شرکت FAW چین که هم‌اکنون محصول آسای عرضه می‌شود، مذاکراتی برای تولید خودروهای جدید داشته‌ایم و بر این اساس قرار است سه محصول دیگر از این خودروساز را میهمان خطوط تولید خود کنیم.داوودزاده در مورد ادامه همکاری با مزدای ژاپن نیز تاکید کرد:ارتباط مان با مزدا ادامه دارد و در سال آینده نیز تولید مزدا3 را ادامه خواهیم داد، هرچند قصد داریم مدل جدید این خودرو را به ایران بیاوریم. مدیرعامل بهمن موتور اما در واکنش به اینکه گفته می‌شود مزدا خواهان خرید سهام گروه بهمن است، تاکید کرد:مزدا فعلا تمایلی برای خرید سهام گروه بهمن ندارد؛ اما در حال حاضر چند مشتری داخلی برای سهام شرکت پیدا شده که باید منتظر ماند و دید در نهایت کدام یک موفق به خرید سهام موردنظر خواهند شد.
داوودزاده اما این را هم گفت که در سال آینده بعید است خودرو جدیدی برای تولید به ایران بیاید و قراردادهایی هم که بسته شده، در سال 96 به ثمر خواهند رسید. اما میزان ساخت داخل در گروه بهمن، پرسش دیگری بود که داوود زاده در پاسخ به آن گفت:در حال حاضر تمام خودروهای تولیدی شرکت از ساخت داخل بالای 20 درصد برخوردار هستند.وی با اشاره به تولید 17 هزار دستگاهی این شرکت طی سال جاری افزود:در سال 95 به تولید 22 هزار دستگاهی خواهیم رسید و این یعنی 40 درصد افزایش تولید خواهیم داشت. وی اما در پاسخ به پرسشی مبنی‌بر میزان افزایش قیمت خودروها در سال آینده گفت: اعلام شده که 14 درصد افزایش دستمزد در سال آینده خواهیم داشت و احتمال افزایش قیمت حامل‌های انرژی و مالیات بر ارزش افزوده نیز هست؛ بنابراین امکان افزایش قیمت وجود دارد، هرچند ما سعی می‌کنیم هزینه‌ها را مدیریت کنیم.
 


 

 

منبع :دنیای اقتصاد

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help