چهار شنبه 08 اردیبهشت 1395

ستارگان نمایشگاه بین المللی خودروی پکن شناخته شدند

برندهاىی مانند ایفینینى، آئودى، پورشه، جگوار، مرسدس بنز و فولکس واگن با رونمایى از آخرین محصولات خود مشتریان و کارشناسان را غافلگیر کردند.


 

نمایشگاه خودروى پکن یک رویداد بزرگ براى تولیدکنندگان و خودروسازان داخلى این کشور به حساب مى آید، اما اهمیت این نمایشگاه  خودرویی براى کمپانی های مطرح  نیز کم نبوده است. تا جایى که برندهاىی مانند "ایفینینى"، "آئودى"،" پورشه"، "جگوار"، "مرسدس بنز" و "فولکس واگن" با رونمایى از آخرین محصولات خود مشتریان و کارشناسان را غافلگیر کردند.در میان حجم انبوهى از خودروها، انتخاب ستارگان برتر کار چندان ساده اى نیست، اما به نظر کارشناسان باز هم خودروهاى کمپانی های بزرگ  با شکل و شمایل زیبا و کیفیت برتر کانون توجهات را به خود جلب کردند و بنا بر نظر کارشنان ستارگان نمایشگاه پکن به شمار مى آیند.2017-Audi-TT-RS-Release-Date


آئودى   TTRS


این همان مدل TT است که کارشناسان مدت ها منتظر ظهورش بودند. یک ظاهر کمى خشن، به شدت سبک و کمى قدرتمندتر و با قدرت تولید نیروى محرکه ٣٩٥ اسب بخار در شمار خودروهاى بسیار امن اسپورت قرار مى‌گیرد  TTR. کوپه در کمتر از ٧/٣ ثانیه به شتاب ٦٢ مایل بر ثانیه مى رسد.  این نشان مىدهد آاودى در این مدل بسیار سریعتر از خودروى پورشه باکستر ٧١٨ S است.Porsche 718 cayman


پورشه ٧١٨ کیمن


مانند خودروى ٧١٨ باکستر، کیمن نیز به شکلى طبیعى مفهموم موتور تخت 6 را به یک توربوشارژ 4 سیلندر تغییر داده است. با این وجود هر خودروسازى بدون موتور ٦ سیلندر فروش انحصارى خود را از دست مى‌دهد، اما پورشه در این شرایط،  با ساخت بهترین نسخه کیمن می‌تواند تا حدودى جریان سیاست گذارى هایش را مدیریت کرده و بازار را در دست گیرد.

 

 infiniti


ایفینیتى اسپورت  QX

از دید کارشناسان یکى از طرح ‌مفهمومى این نمایشگاه، خودروى اینفینیتى با سایز مدل ماکان پورشه است که مناسب جاده‌هاى معمولى است. این خودرو با شکل و شمایل اسپورت و فضاى داخلى به همین سبک، اقامت شما در طول سفر را آسان و راحت مى سازد. با این وجود به نظر مى‌رسد،  اندازه این فضا در نمونه‌هاى واقعى به نسبت نیازها کاهش یابد تا عواملى مانند وزن، حجم و شتاب بتواند با نمونه‌هاى دیگرموجود در بازار رقابت کند.

 

Mazda CX4

مزدا  cx4


اگر یک تماشاگر دقیق باشید، در مقابل ظاهر زیبا و قدرتمند این خودرو در یکى از راهروهاى نمایشگاه توقف خواهید کرد. از طرفى باید به این موضوع شک کنید که آیا با این قیمت‌گذارى خریدارانى فراتر از محدوده چین و روسیه پیدا خواهید کرد. افزایش شاسى بلندهایى با استایل کوپه در حال حاضر از جذابیت  دنیاى خودرو به شمار می‌آید. مزدا و جگوار در نمایشگاه پکن نشان دادند که از پس طراحى این گونه خودروها به خوبى برآمدند. خودروى  cx4 مزدا ترکیبى از یک شاسی بلند و یک کوپه لوکس است.و هنوز هیچ قانون مکتوبى در خصوص چگونگى ظاهر این خودروها وجود ندارد.

 

arcfox7

 arcfox7


در ٥ سال گذشته بیشتر خودروهاى چینى در سالن هاى نمایشگاهى کسل کننده و حوصله سر بر بودند.اما دیگر این حکم مصداق ندارد. هیچ چیزى بیشتر از نمونه‌هاى مفهومى خودروهاى برتر در صنعت خودروسازى چین نمایانگر پیشرفت نیست. بهتر است بگوییم خودروى  arcfox7  با پیشرانه محرکه 603 اسب بخار و گشتاور ١٦٢ مایل برساعت دیگر یک خودروى مفهموى به شمار نمىآید. پیش بینى مىشود این خودرو در سال آینده در شمار پرفروشها باشد.


jaguar-xf


جگوار


شگفت انگیز است که اکثر خودروسازان اروپایى به شکلى هنرمندانه به ساخت خودروهایى با ابعاد کوچک براى بازار فکر میکنند. اما در مقابل شرکت جگوار ساخت خودروهایى با فواصل زیاد بین دو محور خودرو را براى چین ارزشمندتر عنوان کرده است.
جگوار در خصوص ستاره درخشانش در نمایشگاه پکن عنوان کرده خودروهایى با این مشخصات، باعث کاهش هزینه هاى تولید شده و به اقتصادى تر بودن آن کمک مىکند. مدل XF-L اولین نمونه او از جگوار خواهد بود که در بخش خودروهاى زمین پیماى چرى در چانگ شو ساخته خواهد شد. این ستاره نمایشگاه چین در این روند، با قیمت کمترى تولید شده و به جهان عرضه می‌شود.


 Fortwo هوشمند و  fortfor  برابوس


Fortwo هوشمند و  fortfor  برابوس


برابوس  گرد و غبار جادویی خود را در حوزه هوشمندها پاشیده است و از این طریق در شمار ستارگان پکن قرار می‌گیرد. با این که این دو مدل برابوس مفتونتان مى کند اما وعده وعیدهاى این شرکت براى مدل هاى آینده جذابتر به نظر می‌رسد. این خودروها در پکن بسیار پربازدید و جذاب ظاهر شدند و دلیل آن موتور توربوشارژ سه گانه به شمار مى آید که نیاز نسل آینده است.

 

 

 
 

 

منبع :عصر خودرو

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help