پنج شنبه 09 اردیبهشت 1395

خودروی ارزان قیمت هندی در راه ایران

ایران خودرو با شرکت خودرو سازی فیات تفاهم اولیه انجام داده وهم اکنون درباره جزئیات همکاری در حال مذاکره هستند.

تاتاموتورز 

 

محمد رضانجفی منش عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران انعقاد قرار داد با فیات را منتفی ندانست وگفت : ایران خودرو با فیات در حال مذاکره درباره جزئیات همکاری هاست.

 

 

نجفی منش اظهار کرد: ایران خودرو با شرکت خودرو سازی فیات تفاهم اولیه انجام داده وهم اکنون درباره جزئیات همکاری در حال مذاکره هستند.

 

 

وی افزود: از آنجائیکه مذاکرات با فیات ایتالیا به صورت جداگانه انجام می شود ضرورتی نبود که گروه خودرویی فیات در سفر اخیری که هیات ایتالیایی به ایران داشت همراه شود.

 

 

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران همچنین درباره سفر اخیر هیات هندی به ایران و مذاکرات انجام شده با قطعه سازان این کشور گفت: هند کشوری است که هم به لحاظ موقعیت جغرافیایی و هم فرهنگی به کشور ما نزدیک است و از نظر صنعتی این کشور پیشترفت های خوبی داشته است که در سفر اخیر این هیات، نماینده شرکت تاتا که یکی از خودرو سازهای بزرگ هند است حضور داشت.

 

 

 

ضمن اینکه ما با انجمن قطعه سازان هند به نام «اکما» نیز قرارداد همکاری امضاء کردیم.

 

 

وی با اشاره به سفر آتی یک هیات از قطعه سازان هند به ایران گفت: همکاری با شرکت خودرویی مثل کوئید که طراحی اش در هند انجام گرفته و با کمک رنوی فرانسه درحال حاضر بیش از ۹۷ درصد قطعاتش در این کشور ساخته شده است می تواند با توجه به قیمت پایین این خودرو که کمتر از ۵ هزار یورو است خودروی مناسب برای تولید در کشورما باشد.

 

 

 

نجفی منش گفت: ما می توانیم با قطعه سازان هندی یک کار مشارکتی انجام دهیم و دانش فنی را منتقل کنیم چرا که ما به دنبال ساخت داخل هستیم و در حوزه ساخت داخل کوئید می تواند برای ما خودروی مناسبی باشد.

 

 

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به تفاهمنامه ها و قراردادهایی که در این زمینه امضاء شده است چه زمان شاهد انجام سرمایه گذاری ها خواهیم بود گفت: قطعا ما به دنبال سرمایه گذاری شرکت های خارجی در ایران هستیم ولی اینگونه نیست که این اتفاق بلافاصله رخ دهد بنابراین تا فضا آماده شود باید آهسته آهسته حرکت کنیم.

 

 

 

وی افزود: ما هم اکنون به طور قطعی با پژو قرارداد بسته ایم، با رنو از قبل قرارداد داشتیم و هنوز هم پابرجاست و با فولکس و فیات هم در حال مذاکره هستیم و از طرفی هم ژاپنی ها جلو آمدند. امسال امیدواریم با ورود این سرمایه گذاران رقابت در تولید ایجاد شود که می تواند به بهبود کیفیت کمک کند. 
 
 
 

 

منبع :دنیای خودرو

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help