شنبه 29 خرداد 1395

نیسان خودروی هیدروژنی می‌سازد

نیسان موتور در راستای تلاش‌ها برای طراحی خودروهای پاک‌تر سرگرم طراحی فناوری خودروی پیل سوختی است که از اتانول به‌عنوان منبع هیدروژن استفاده می‌کند و قصد دارد این سیستم را تا سال ۲۰۲۰ تجاری کند.

 

 خودروی هیدروژنی نیسان

 

 


 نیسان موتور در راستای تلاش‌ها برای طراحی خودروهای پاک‌تر سرگرم طراحی فناوری خودروی پیل سوختی است که از اتانول به‌عنوان منبع هیدروژن استفاده می‌کند و قصد دارد این سیستم را تا سال ۲۰۲۰ تجاری کند.این خودروساز ژاپنی اعلام کرد استفاده از اتانول که از محصولاتی مانند نیشکر و ذرت تولید می‌شود، برای تولید برق از هیدروژن در داخل خودرو ارزان‌تر از فناوری پیل ‌سوختی خواهد بود که از سوی رقبای این شرکت مانند تویوتا موتور و هوندا موتور طراحی شده است.
هیدیوکی ساکاموتو - نایب رئیس نیسان - در این باره اظهار کرد: هزینه و انرژی مورد نیاز برای تولید هیدروژن می‌تواند بسیار بالا باشد و نیازمند سرمایه‌گذاری قابل‌توجه در زیرساخت تامین سوخت و ذخیره است، اما اتانول بسیار راحت‌تر تامین می‌شود و ذخیره آن ایمن‌تر بوده و هزینه کمتری دارد.
نیسان اعلام کرد: این فناوری برای استفاده در خودروها تا سال ۲۰۲۰ آماده خواهد بود و می‌تواند مسافت پیمودنی خودروهای برقی بزرگ‌تر مانند ون‌های تحویل کالا را افزایش دهد. این شرکت مسافت حدود ۸۰۰ کیلومتر با هر بار سوخت‌گیری را هدف گرفته است که بیش از مسافت ۶۰۰ کیلومتری خودروهای بنزینی است.
نیسان اعلام کرد هزینه خودروهای پیل سوختی اتانول‌سوز تقریبا مشابه خودروهای برقی خواهد بود، اما درباره‌ جزئیات مربوط به قیمت این خودروها اظهارنظر نکرد.

 


 

 


 

منبع :دنیای اقتصاد

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help