سه شنبه 01 تیر 1395

خودروی تمام الکتریکی مازراتی رقیب تسلا

سرجیو مارچیونه مدیر عامل شرکت فیات کرایسلر از تولید انبوه یک نمونه تمام الکتریکی از مازراتی آلفیری و یک خودروی کوچک شهری فیات خبر داد.

خودروی الکتریکی مازراتی

 

 

 

 

سرجیو مارچیونه مدیر عامل شرکت فیات کرایسلر از تولید انبوه یک نمونه تمام الکتریکی از مازراتی آلفیری و یک خودروی کوچک شهری فیات خبر داد.

 

 

وی در مصاحبه با بلومبرگ گفت : « به عقیده من ظرفیت اجرای مدل اقتصادی که تسلا بر آن اساس فعالیت میکند در شرکت فیات کرایسلر نیز وجود دارد و ما در تلاش برای تولید و تجاری سازی وسایل نقلیه مشابه هستیم. من فکر میکنم میتوان یکی از خودروهای محبوب و دارای ظرفیت گروه خودروسازی را برای کسب تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داد. »

 

 

مازراتی که در این خصوص کانسپت آلفیری را در سال ۲۰۱۴ در نمایشگاه اتومبیل ژنو به معرض نمایش گذاشت قصد ندارد تا پیش از اتمام برنامه پنج ساله شرکت در پایان ۲۰۱۸ به تولید نمونه تمام الکتریکی روی بیاورد. مارچیونه که در آستانه ۶۴ سالگی قرار دارد نیز گفت زمانبندی برای مدل الکتریکی آلفیری پس از بازنشستگی او از مدیرعاملی فیات کرایسلر در ۲۰۱۹ است.

 

 

وی اظهار نمود : « من مانند برخی دیگر هنوز قانع نشده ام که الکتریکی شدن راه حل تمام مشکلات بشر باشد. ما باید بر روی روش های گوناگونی آزمایش کنیم و الکتریکی شدن تنها یکی از جواب های بالقوه است. »

 

 

وی ادامه داد : « فیات در حال بررسی جنبه های مختلف برای تولید و فروش یک خودروی شهری تمام الکتریکی در بازار اروپا است که اولین نمونه الکتریکی در منطقه محسوب میشود. »

 

 

به گفته مارچیونه فیات در حال حاضر مدل الکتریکی ۵۰۰e را صرفا در بازار آمریکای شمالی عرضه میکند و برای تطبیق با قوانین زیست محیطی در کالیفرنیا برای هر دستگاه مجبور به پرداخت ۱۰ هزار دلار شده است. این خودروساز در آینده مدل های هیبریدی بیشتری را معرفی خواهد کرد که اس یو وی مازراتی لووانته آخرین نمونه آن میباشد و انتظار میرود تا سال ۲۰۲۱ برای کاهش آلودگی هوا برای بیشتر محصولات خود نمونه هیبریدی نیز معرفی کند.

   


 

منبع : دنیایخودرو 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help