سه شنبه 01 تیر 1395

سرمایه‌گذاری تویوتا در هوش‌مصنوعی

تویوتا قصد دارد طی پنج سال آینده سیستم کمک رانندگی را که شامل هوش‌مصنوعی است توسعه دهد تا از این طریق ایمنی خودروها را بهبود بخشد.

 هوش‌مصنوعی در خودروی تویوتا

 

 

 

 

تویوتا قصد دارد طی پنج سال آینده سیستم کمک رانندگی را که شامل هوش‌مصنوعی است توسعه دهد تا از این طریق ایمنی خودروها را بهبود بخشد.به گزارش اکونومیک تایمز، گیل پرات، مدیرعامل موسسه تحقیقاتی تویوتا می‌گوید این مرکز قصد دارد خودروها را قادر کند موقعیت‌ها را پیش‌بینی و از تصادفات احتمالی اجتناب کنند و به این ترتیب ایمنی خودروها افزایش یابد.تویوتا اعلام کرده در شرایطی که رقابت برای تولید خودروهای خودران تشدید شده‌است، این موسسه طی پنج سال آینده مبلغ یک میلیارد دلار هزینه‌ خواهد کرد.
اوایل ماه جاری هوندا که رقیب تویوتا محسوب می‌شود، اعلام کرد یک مرکز تحقیقات جدید تاسیس کرده است که بر هوش‌مصنوعی تمرکز خواهد کرد و به این ترتیب به خیل خودروسازانی نظیر فورد و فولکس‌واگن پیوست که درحال سرمایه‌گذاری روی تحقیقات روباتیک هستند.
سیستم‌های کمک رانندگی فعلی از سنسورهای تصویری استفاده می‌کنند تا از موانع ازجمله خودروها و عابرانی که در مسیر خط حرکت خودرو قرار دارند اجتناب کنند. اما پرات می‌گوید تویوتا به دنبال این است که از هوش‌مصنوعی استفاده کند و به خودروها امکان دهد از موانعی که جلوی خودرو نیستند نیز اجتناب کند.

   


 

منبع : دنیای اقتصاد

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help