یکشنبه 20 تیر 1395

آئودی موتورهای V۸ را کنار می گذارد

منابع آگاه آئودی می گویند این شرکت در حال برنامه ریزی برای کنار گذاشتن تدریجی موتورهای V۸ است و به سمت پیشرانه های الکتریکی خواهد رفت.

موتورهای V۸  آئودی
 

منابع آگاه آئودی می گویند این شرکت در حال برنامه ریزی برای کنار گذاشتن تدریجی موتورهای V۸ است و به سمت پیشرانه های الکتریکی خواهد رفت.


 

آئودی موتور چهار لیتری V8 جدیدی را در مدل SQ7 TDI معرفی کرده است. این موتور هشت سیلندر بنزینی به زودی در نسخه دیزلی هم عرضه خواهد شد و در سالهای آتی روی تعدادی از خودروهای آئودی، پورشه و بنتلی قرار خواهد گرفت ولی به احتمال زیاد در پایان چرخه عمرش قرار دارد و دیگر جایگزین نخواهد شد.

 

 

 

منبع آگاه در آئودی در گفتگو با نشریه انگلیسی اتوکار افزود: با توجه به هزینه ساخت پیشرانه الکتریکی و پک های باتری، سرمایه گذاری عظیم روی یک موتور V8 جدید دشوار است.

 

 

 

در عوض آئودی تمرکز خود را روی پیشرانه های الکتریکی خواهد گذاشت. این شرکت پیش بینی می کند که حدود 30 درصد خودروهای جدید که این شرکت در سال 2025 می فروشد خودروهای کاملا الکتریکی خواهند بود، بنابراین این شرکت باید سهم قابل توجهی از بودجه تحقیقات و توسعه خود را به طراحی پک های باتری و موتورها اختصاص دهد.

 

 

 

اولین خودروی الکتریکی تولید انبوه آئودی، نسخه الکتریکی کانسپت کواترو e-tron است که قرار است در سال 2019 روانه بازار شود. 

 

 

 

آئودی هنوز به طور رسمی اعلام نکرده که آینده خودروهای این شرکت که موتور V8 دارند چه خواهد شد.
 

  


 

منبع : عصرخودرو

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help