یکشنبه 20 تیر 1395

خط و نشان مرسدس برای تسلا

خودروی الکتریکی مرسدس که از دینامیک بالایی نیز برخوردار خواهد بود بر روی پلتفرم ماژولاری سوار خواهد شد که مرسدس در حال کار بر روی آن میباشد و قرار است تا قبل از ۲۰۲۰ وارد فاز تولید انبوه شود.

مرسدس بنز
 

خودروی الکتریکی مرسدس که از دینامیک بالایی نیز برخوردار خواهد بود بر روی پلتفرم ماژولاری سوار خواهد شد که مرسدس در حال کار بر روی آن میباشد و قرار است تا قبل از ۲۰۲۰ وارد فاز تولید انبوه شود.

 

 

 
 مرسدس بنز قصد تولید یک سواری لوکس الکتریکی را دارد که در آینده از جمله رقبای اصلی تسلا خواهد بود.

در واقع مرسدس تسلا را به دوئل دعوت کرده است؛ چرا که این خودروساز بزرگ در حال ساخت خودرویی لوکس و تمام الکتریکی است که اتومبیل های ساخت تسلا را از میدان به در خواهد کرد.

 

 

 

طبق اعلام قبلی مرسدس، حتی مدل های پایه این خودرو نیز از سرعت سرسام آوری برخوردار خواهند بود، به طوری که این ماشین الکتریکی به یکی از سه محصول پرسرعت مرسدس بنز تبدیل خواهد شد.

 

 

 

با این حال کاربردی بودن در این اتومبیل هرگز فراموش نشده و در نهایت یک سدان بزرگ چهار نفره تولید خواهد شد. این خودرو بر روی پلتفرم ماژولاری سوار خواهد شد که مرسدس در حال کار بر روی آن میباشد و قرار است تا قبل از ۲۰۲۰ وارد فاز تولید انبوه شود.

 

 

 

درست مانند حالت متداول در خودروهای الکتریکی برای هر چرخ یک موتور الکتریکی در نظر گرفته شده و مجموعه باتری نیز در زیر اتاق جاسازی خواهد شد. مجموعه ای که خواهد توانست برد ۴۹۸ کیلومتری را برای مرسدس بنز الکتریکی فراهم کند.

 

 

 

شرکت مرسدس اعلام کرده نمونه اولیه این اتومبیل را در نمایشگاه پاریس در سال جاری به نمایش خواهد گذاشت و این زمان کافی برای آماده شدن را به تسلا میدهد چرا که فرآیند تبدیل یک کانسپت الکتریکی به خودرویی خیابانی زمانبر خواهد بود.

 

 

 

با اینکه خودروساز آلمانی اعلام کرده قصد حذف تسلا را ندارد اما آمریکایی ها باید خود را برای هر پیشامدی آماده کنند. دیوید مک کارتی، مدیر روابط عمومی مرسدس در بخش استرالیایی در مصاحبه ی خود با وبسایت موتورینگ گفت: « این ماشین از لحاظ قیمت و نیز برد

 

 

 

مسافرتی همانند تسلا مدل S خواهد بود؛ اما به هر حال یک مرسدس میباشد و این دلیل کافی برای نگرانی تسلا است. »باید این نکته را نیز اضافه کرد که ماشین تمام الکتریکی مرسدس تنها گزینه ای نیست که تسلا باید نگران آن باشد. پورشه نیز در حال توسعه خودروی الکتریکی پر قدرت خود میباشد که بر مبنای کانسپت Mission e تولید خواهد شد. این کانسپت برای اولین بار در نمایشگاه فرانکفورت آلمان رونمایی شده و انتظار میرود تا سال ۲۰۲۰ وارد خط تولید شود.
 

  


 

منبع : دنیایخودرو

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help