سه شنبه 02 شهریور 1395

قرارداد سایپا و سیتروئن یک ماه و نیم دیگر نهایی می‌شود

وزیر صنعت از نهایی شدن قرارداد سایپا و سیتروئن تا یک ماه و نیم آینده خبر داد و گفت: ضرب الاجلی گذاشته‌ایم تا با کمک بانک‌ها تا پایان شهریورماه تامین مالی حداقل ۷۵۰۰ واحدهای تولیدی صورت گیرد.

محمدرضا نعمت‌ زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت 

وزیر صنعت از نهایی شدن قرارداد سایپا و سیتروئن تا یک ماه و نیم آینده خبر داد و گفت: ضرب الاجلی گذاشته‌ایم تا با کمک بانک‌ها تا پایان شهریورماه تامین مالی حداقل ۷۵۰۰ واحدهای تولیدی صورت گیرد.

 
 

محمدرضا نعمت‌ زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در یک نشست خبری اظهار داشت طی ۳ سال گذشته ۳٫۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی توسط شورای عالی سرمایه گذاری مصوب شد که ۱٫۵ میلیارد دلار آن مربوط به ۶ ماه اخیر است.

 

وی ادامه داد: تعهدات رییس جمهور یکی بعد از دیگری در حال تحقق است و در روابط خارجی فضای تعامل ایجاد شده است.

وی به کنایه گفت: تحریم های لعنتی و ظالمانه در حال برطرف شدن است.

 

 

وزیر صنعت در واکنش به برخی بحثهای مطرح شده مبنی بر اینکه با گذشت چندماه از برجام، چرا اتفاقی نیفتاده است؟ گفت: روابط سیستم بانکی ما ۱۰ سال قطع بوده، گرچه این موضوع به من مربوط نیست اما باید دفاع کنیم.

 

 

وی با اشاره به برنامه تامین مالی ۷۵۰۰ طرح کوچک و متوسط صنعتی، گفت: ۳ هزار واحد توانسته اند اولین دریافتی خود را از بانکها داشته باشند و ما ضرب الاجلی گذاشته‌ایم تا با کمک بانک‌ها تا پایان شهریورماه تامین مالی حداقل ۷۵۰۰ واحد تولیدی صورت گیرد.

نعمت زاده ادامه داد: برای تامین مالی این ۷۵۰۰ واحد صنعتی ۱۶ هزار میلیارد تومان سرمایه نیاز است.

 

 

وی با اشاره به راه اندازی بیش از ۴ هزار طرح صنعتی و معدنی گفت: ۱۵۰۰ واحد تولیدی تا ۱۵ خردادماه تکمیل و راه اندازی شده و ۱۵۰ طرح نیز در هفته دولت راه اندازی خواهد شد.

 

 

وی با اشاره به تعریف ۱۲ طرح ملی در قالب اقتصاد مقاومتی، گفت: متولی یکی از این طرحها ما هستیم که بر مبنای اقتصاد دانش بنیان تعریف شده است.

 

 

بازنگری در برنامه راهبردی صنعت خودرو

نعمت زاده در ادامه با اشاره به تغییر ایجاد شده در برنامه راهبردی صنعت خودرو گفت: طبق برنامه اولیه قرار بود هر ۱۰ سال یک خودروی جدید داخلی به تولید برسد که ما این مدت زمان را به ۸ سال کاهش دادیم.

 

وی در مورد قراردادهای جدید صنعت خودرو نیز اظهار داشت: چارچوب قرارداد سایپا و سیتروئن به امضا رسیده که تا یک ماه و نیم آینده قرارداد نهایی آن به امضا می رسد.

 

 

سرمایه‌گذاری مشترک با آلمان و کره برای تولید خودروهای سبک

نعمت زاده ادامه داد: مذاکراتی با ۲ شرکت آلمانی در حوزه خودروهای سبک و تجاری داشته‌ایم که سرمایه گذاری مشترک صورت خواهد گرفت.

 

وزیر صنعت توضیح داد: با یک شرکت اروپایی نیز در حال مذاکره ایم و علاوه بر این، با یک شرکت کره ای هم مذاکره داریم.

وی افزود: تا پایان سال ۳ تا ۴ قرارداد سرمایه گذاری جدید در صنعت خودرو خواهیم داشت.

 

 

عرضه دو خودرو جدید به بازار در سال جاری

به گفته وزیر صنعت، تا پایان امسال خودروهای جدید ۲ شرکت خودروساز به بازار عرضه خواهد شد.

 

نعمت زاده همچنین در مورد افت امتیازات مربوط به کیفیت خودروها در روش جدید ارزیابی کیفی خودروها گفت: کیفیت خودروها باید بر مبنای قیمت تعیین شود و در دنیا نیز کیفیت و قیمت با یکدیگر متناسب‌هستند.

 

وی تاکید کرد: نمی شود که قیمت خودرو با کیفیت آن متفاوت باشد و قیمت باید با کیفیت همخوانی داشته باشد.

نعمت زاده در مورد فروش ارز توسط بانکها نیز گفت: بانکها ارز را بر مبنای نرخ روز می فروشند و اینطور نیست که به دلخواه خود قیمت گذاری کنند.

 

وی افزود: قیمت ارز فروشی توسط صرافان نیز توسط سایتی که همه صرافان به آن وصل هستند بر مبنای معدل نرخ فروش صرافان تعیین می شود.


 

  

 


 

منبع :    دنیای خودرو

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help