چهار شنبه 03 شهریور 1395

اعداد جادویی خودروهای هیبرید تویوتا

در سال‌های اخیر فناوری خودروهای هیبرید آن‌قدر گسترش پیدا کرده است که تقریبا اکثر خریداران از وجود مزیت‌های زیاد به‌ویژه در زمینه کاهش مصرف سوخت و آلایندگی در این خودروها آگاه هستند اما خودروهای هیبرید تا چه حد می‌توانند در این زمینه موفق باشند؟ 

تویوتا پریوس 

در سال‌های اخیر فناوری خودروهای هیبرید آن‌قدر گسترش پیدا کرده است که تقریبا اکثر خریداران از وجود مزیت‌های زیاد به‌ویژه در زمینه کاهش مصرف سوخت و آلایندگی در این خودروها آگاه هستند اما خودروهای هیبرید تا چه حد می‌توانند در این زمینه موفق باشند؟ در ادامه با بررسی اعدادی قصد داریم توانایی این خودروها را مرور کنیم.


شنیده‌اید که خودروهای هیبرید تویوتا برترین و پرفروش‌ترین خودروهای هیبرید دنیا هستند و به‌عنوان خودروهای دوستدار محیط‌زیست شناخته می‌شوند، اما چطور می‌توانیم این حقیقت را ملموس‌تر نشان دهیم؟

 

با همکاری سازمان‌های مربوطه برای انجام تحقیقات گسترده و بررسی منابع موثق در ارتباط با خودروهای هیبرید تویوتا به حقایق شگفت‌انگیزی دست یافته شد که در ادامه به‌طور خلاصه اعداد و ارقام به دست آمده را بیان می‌کنیم.

 


1. خودروهای هیبرید تویوتا تا به حال از انتشار 31 میلیون تن گاز CO2 در آمریکا جلوگیری کرده‌اند که این مقدار برابر وزن 13هزار و 777 شاتل فضایی است!

 

2. خودروهای پریوس در آمریکا باعث صرفه‌جویی سوخت در حدود 7 میلیارد لیتر شده‌اند که صاحبان خودروی پریوس با این سوخت ذخیره شده می‌توانند بیش از 4 میلیون بار دور کره زمین را بزنند!

 

3. خودروهای پریوس در 14 سال گذشته از انتشار بالای 26 میلیون تن گاز CO2 جلوگیری کرده‌اند که این مقدار معادل وزن 3 میلیون و 800 هزار فیل است!

 

4. خودروهای پریوس باعث پس‌انداز هزینه سوخت در آمریکا در حدود 5 میلیارد دلار شده‌اند که با این مبلغ می‌توان 2هزار و 526 عدد توربین بادی ساخت!


 

  

 


 

منبع :    عصرخودرو

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help