چهار شنبه 10 شهریور 1395

برتری لکسوس در بازار خودروهای لوکس

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی «بخش مطالعات بازار خودرو امروز»، در چهارماهه نخست سال جاری درمجموع ۱۸,۵۳۱ دستگاه انواع خودرو سواری (شامل خودروهای شاسی‌بلند و کراس‌اوور) وارد کشورمان شده است که نسبت به مدت مشابه سال پیش، افزایش ۳۱درصدی را نشان می‌دهد. 

لکسوس 

در چهارماهه نخست سال جاری درمجموع ۱۸,۵۳۱ دستگاه انواع خودرو سواری (شامل خودروهای شاسی‌بلند و کراس‌اوور) وارد کشورمان شده است که نسبت به مدت مشابه سال پیش، افزایش ۳۱درصدی را نشان می‌دهد. در این مدت، هیوندای همچنان پیشرو برندهای وارداتی به کشور است و تویوتا و کیا در رتبه‌های بعدی ایستاده‌اند.


هرچند پیشرفت تویوتا را در بازار خودروهای وارداتی می‌توان دید اما این پیشرفت در زیرمجموعه لوکس ساز تویوتا، لکسوس بسیار بیشتر بوده است به‌گونه‌ای که این شرکت امسال و در چهارماهه نخست سال توانسته رقیب خود ب ام و را با اختلاف پشت سر بگذارد و به رتبه نخست خودروهای لوکس وارداتی دست پیدا کند، رتبه‌ای که سال پیش و با اختلاف قابل‌توجه در اختیار ب ام و بود اما امسال لکسوس توانست بعد از حرکتی آهسته در نیمه دوم سال پیش، امسال با افزایش رشد خود ب ام و را مغلوب کند.اصلی‌ترین سلاح لکسوس در این نبرد سخت، مدل تازه‌وارد و جذاب NX است، خودرویی در کلاس کراس‌اوور‌ها که بیش از هر چیز به لطف طراحی خیره‌کننده خود توانسته نظر لوکس سواران را به خود جلب کند و به‌تنهایی آمار واردات لکسوس را افزایش دهد.

 

 


در چهارماهه نخست سال درمجموع 1,052 دستگاه انواع خودروهای لکسوس وارد کشور شده است که در این میان مدل NX به‌تنهایی با واردات 999 دستگاه، سهمی 95درصدی را در محصولات لکسوس داشته است. لکسوس NX در نیمه دوم سال پیش روانه بازار شد و از همان زمان توانست سهمی قابل‌توجه را در محصولات لکسوس به دست آورد به‌گونه‌ای که در سال پیش و باوجود آنکه تنها شش ماه در بازار بود سهمی بیش از 70درصدی را در میان محصولات لکسوس داشت و از همان زمان می‌شد پیش‌بینی کرد این خودرو بتواند جایگاه بالایی در محصولات لکسوس داشته باشد.لکسوس در چهارماهه نخست سال جاری توانسته رشد واردات 66درصد را تجربه کند که نشان می‌دهد لکسوس توانسته مسیر درستی را در پیش بگیرد. البته نباید فراموش کنیم موفقیت NX باعث شده شکست سایر خودروهای لکسوس نادیده گرفته شود و این مسئله ممکن است در آینده برای لکسوس مشکل‌ساز باشد.


 

  

 


 

منبع :    عصرخودرو

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help