دوشنبه 15 شهریور 1395

راه اندازی کارخانه تولید باطری برای خودروهای برقی

 همکاری دو شرکت بزرگ خودروسازی و تجهیزات الکترونیکی به توسعه هرچه سریعتر صنعت خودروهای برقی در جهان کمک می کند.

خودرو برقی 

 همکاری دو شرکت بزرگ خودروسازی و تجهیزات الکترونیکی به توسعه هرچه سریعتر صنعت خودروهای برقی در جهان کمک می کند.کارشناسان پیش بینی می کنند تولید خودروهای برقی در سال 2018 افزایش قابل توجهی پیدا کند. حالا شرکتهای بزرگ خودروساز تلاش می کنند تا با طراحی و تولید نسل جدیدی از باتریها، برد حرکتی این دسته از خودروها را افزایش داده و بدین ترتیب مشتریان بیشتری برای خود دست و پا کنند.

 

 

ب  ام و آلمان از جمله شرکتهای خودروسازی است که در سالهای اخیر در زمینه طراحی محصولات برقی سرمایه گذاری قابل توجهی انجام داده است. اکنون این شرکت در نظر دارد تا همکاری بی سابقه ای را با سامسونگ کره جنوبی برای تولید نسل جدیدی از باتری های ویژه خودروهای برقی آغازکند.

 

 

گفته می شود سامسونگ در نظر دارد تا کارخانه جدید تولید باتری در مجارستان راه اندازی کند. البته هنوز معلوم نیست مشتری یا مشتریان اصلی سامسونگ چه شرکتهای خودروسازی باشد اما یک نکته کاملا روشن است: سامسونگ در نظر دارد تا سرمایه گذاری کلان 358 میلیون دلاری در این کارخانه جدید انجام دهد. قرار است تولید باتری در این کارخانه از نیمه دوم سال 2018 آغاز شود.

 

 

این کارخانه در نزدیکی بوداپست پایتخت مجارستان ساخته می شود و سالانه نیاز باتری 50 هزار خودرو را تأمین می کند.

درحالی که فروش خودروهای برقی در چین با افت محسوسی همراه شده است، سامسونگ توجه خود را به بازار پررونق اروپا معطوف کرده است.

 

 

در میان شرکتهای خودروسازی که با سامسونگ همکاری خواهند کرد، بی ام و آلمان از جمله مهمترین طرفهای قرارداد به شمار می آید.

نکته جالب توجه اینجاست که هم اکنون باتری خودروی برقی i3 بی ام و در کره جنوبی تولید می شود حال آنکه این  خودرو در آلمان مونتاژ می شود.


 

  

 


 

منبع :    عصرخودرو

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help