یکشنبه 18 مهر 1395

پروتون به ایران باز می‌گردد

در ادامه سفر رییس محترم جمهور و هیات همراه به مالزی ، وزیر صنعت ، معدن و تجارت به همراه وزیر دوم صنعت مالزی از شرکت خودروسازی پروتون این کشور بازدید کرد.

 

 

پروتون ساگا

 

 

 

در ادامه سفر رییس محترم جمهور و هیات همراه به مالزی ، وزیر صنعت ، معدن و تجارت به همراه وزیر دوم صنعت مالزی از شرکت خودروسازی پروتون این کشور بازدید کرد.

 
 

«پروتون» به ایران باز خواهد گشت، این خبری است که پس از سومین دیدار نعمت زاده از سایت های خودرویی منتشر خواهد شد.

 

 

طی چند ماه گذشته، پس از بازدید وزیر صنعت از گروه صنعتی ماموت و سایت «بن رو» مشخص شده که هنگامی نعمت زاده که در بسیاری از رخدادهای مهم خودرویی ایران از جمله امضای قرارداد سایپا و سیتروئن غایب است، تن به این بازدیدها می دهد که بخواهد از شرایط محیطی طرف های مورد مذاکره قراردادها خودرویی آگاهی لازم را پیدا کند.

 

 

پس از دو دیدار قبلی او، خبر نهایی شدن مذاکرات ماموت با فولکس واگن آلمانی برای تولید خودروهای تجاری این برند در ایران و راه اندازی شهر خودرو البرز، منتشر شد و سایت «بن رو» نیز به عنوان آورده ایران، به جوینت ونچر مشترک با رنو پیوست.

 

 

حالا اینبار وزیر صنعت به مالزی سفر کرده و از خودروسازی «پروتون» که سابقه فعالیت و موفقیت در بازار ایران را داشته، بازدید کرده است. در حالی این بازدید صورت گرفته که عظیم خودرو، دو ماه پیش سایت تولید این خودروها را از شرکت زاگرس خودرو خریداری کرده و قصد دارد محصولات پروتون را به زودی در ایران تولید کند.

 

 

خبرها حاکی از نهایی شدن تفاهم اولیه این شرکت با دومین خودروساز بزرگ مالزی برای بازگشت به ایران است و بازدید وزیر صنعت نیز مهر تاییدی بر این بازگشت خواهد بود.

 

 

پروتون ویرا، پروتون جن-۲، پروتون واجا و پروتون ساگا از جمله محصولاتی بودند که تا سال ۱۳۹۱ روانه بازار ایران شدند.

 
 

 

  

 


 

منبع :   دنیایخودرو

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help