شنبه 24 مهر 1395

سوپراسپرت الکتریکی چینی با ۱۳۶۰ اسب بخار قدرت

 اولین تصویر از ابراتومبیل الکتریکی کمپانی چینی نکست ای وی (Next EV) اخیرا منتشر شده است.

 

 

سوپراسپرت الکتریکی چینی

 

 

 اولین تصویر از ابراتومبیل الکتریکی کمپانی چینی نکست ای وی (Next EV) اخیرا منتشر شده است.

 
 این اتومبیل به طور رسمی در ۲۱ نوامبر و نه در چین بلکه در لندن رونمایی خواهد شد. گفته می‌شود خودروی مذکور که هنوز نام آن منتشر نشده قادر است قدرت شگفت انگیزی معادل ۱۳۶۰ اسب بخار تولید کند. شتاب صفر تا صد آن فقط ۳ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۳۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود. اما خبر بد این است که تنها ۶ دستگاه از آن تولید خواهد شد.
Next EV یک خودروساز جدیدالتاسیس چینی است که بر تولید اتومبیل هایی با استفاده از انرژی پاک تمرکز داشته و توسط ویلیام لی مالک وبسایت بیت اوتو بزرگترین وبسایت مرتبط با خودروی چین مدیریت می‌شود. این شرکت تیم فرمولا E نکست ای وی را نیز در اختیار داشته و با همکاری شرکت JAC اتومبیل های الکتریکی خیابانی تولید می‌کند.

 

 

البته شرکت JAC که از جمله خودروسازان بزرگ چینی محسوب می‌شود در زمینه تولید اتومبیل های الکتریکی و سوخت پاک با فولکس نیز مذاکرات جدی کرده است و همچنین این احتمال نیز مطرح شده که به عنوان شریک تسلا اقدام به تولید محصولات این شرکت در داخل چین نماید.

 

 

شرکت Next EV نیز برای ورود اتومبیل های الکتریکی خود در سال ۲۰۱۸ به خیابان برنامه ریزی کرده است. اما فعلا تمرکز خود را بر سوپراسپرت های برقی اش گذاشته است. شرکت مذکور علاوه بر این سوپراسپرت گران قیمت که البته قیمت قطعی آن هنوز اعلام نشده محصولات برقی دیگر را نیز با همکاری شرکت های خودروسازی چین در دست ساخت دارد که قطعا قدرت هیچکدام به ۱۳۶۰ اسب بخار نخواهد رسید.

 
 

 

  

 


 

منبع :   دنیای خودرو

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help