پنج شنبه 29 مهر 1395

هوندا هم چینی می‌شود

هوندا موتور قصد دارد کارخانه جدیدی در چین بسازد و تولید خودروهای سواری این کارخانه از سال ۲۰۱۹ آغاز می‌شود. به این ترتیب ظرفیت تولیدی هوندا در چین تا یک‌پنجم افزایش خواهد یافت.

هوندا موتورز  

 

 

 

هوندا موتور قصد دارد کارخانه جدیدی در چین بسازد و تولید خودروهای سواری این کارخانه از سال ۲۰۱۹ آغاز می‌شود. به این ترتیب ظرفیت تولیدی هوندا در چین تا یک‌پنجم افزایش خواهد یافت.

 
 

 هوندا و شریک چینی آن دانگ‌فنگ موتور درحال تجربه رشدی فوق‌العاده در چین هستند به‌طوری‌که فروش مشترک این دو خودروساز از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۴۸ درصد افزایش یافته است.

 

 

علت این افزایش، تقاضا برای شاسی‌بلند محبوب ایکس‌آر-وی و سدان سیویک جدید عنوان شده است. دو منبع آگاه به رویترز اعلام کردند کارخانه جدید هوندا در شهر ووهان ساخته خواهد شد.

 

 

این کارخانه در ابتدا سالانه ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو تولید خواهد کرد و درنهایت ظرفیت آن دوبرابر خواهد شد. این کارخانه جدید هفتمین کارخانه هوندا در چین خواهد بود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، هوندا از طریق شراکت با گروه خودروسازی گاک دارای سه کارخانه در چین است و یک کارخانه مستقل نیز برای صادرات دارد.

 

 

همچنین هیوندای موتور اعلام کرد قصد دارد در دو کارخانه جدید خود در چین خودروهای مختص چین و سازگار با محیط زیست تولید کند تا از این طریق بتواند با رقبای چینی و کندی رشد در بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان مقابله کند.

 

 

به گزارش رویترز، این برنامه بخشی از استراتژی جدید هیوندای است که هنگام افتتاح چهارمین کارخانه این شرکت در چین اعلام شد. هیوندای سال آینده پنجمین کارخانه خود را در چین خواهد ساخت. این برنامه در شرایطی اعلام می‌شود که طی سال‌جاری مجموع سهم هیوندای و کیا از بازار به ۸درصد کاهش یافته و به کمترین سطح از سال ۲۰۰۷ تاکنون رسیده است.

 

 

هیوندای اعلام کرد ظرفیت تولید در هریک از کارخانه‌های جدید ۳۰۰ هزار دستگاه است. به این ترتیب کل ظرفیت تولید هیوندای در چین تا حدود ۵۰ درصد افزایش می‌یابد و به ۸۱/ ۱ میلیون دستگاه می‌رسد. با درنظر گرفتن تولید کیا، کل ظرفیت به ۷/ ۲ میلیون دستگاه می‌رسد.


 

 

 

  

 


 

منبع :  دنیای خودرو

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help