چهار شنبه 26 شهریور 1393

چه کسانی توانستند خودروی لوکس وارد کنند؟

گمرک جمهوری اسلامی ایران آمار مربوط به واردات خودرو را منتشر کرد که بر اساس آن، واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی، تعهد دولت دهم بوده است.

 واردات خودروهای لوکس بالای 2500 سی‌سی

 

 

 

خبرآنلاین نوشت: بر اساس اعلام گمرک جمهوری اسلامی ایران ظرف 5 ماه نخست سال جاری 116 خودرو با حجم موتور بیشتر از 2500 سی‌سی وارد کشور شده که مربوط به تعهد دولت محمود احمدی‌نژاد بوده است.

 

در دولت گذشته تسهیلاتی برای واردات خودرو به ورزشکاران و جانبازان اعطا شد که دولت یازدهم موظف به اجرای این تعهد بوده است. بر این اساس 116 خودرو با ظرفیت بیش از 2500 سی‌سی وارد کشور شده که از این تعداد 41 دستگاه خودرو توسط سفارتخانه‌های سایر کشورها وارد شده است.

 

محمدباقر نوبخت - سخنگوی دولت - اخیراً در حاشیه کنفرانس خبری هفتگی خود خبر ممنوعیت واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی به کشور را اعلام کرد. به گفته او خودروهای بالای 2500 سی‌سی با روش‌های مختلفی به خیابان‌های شهرهای ایران راه می‌یافتند که هیأت دولت با بررسی شرایط همگی این راه‌ها را بسته است.

 

از سوی دیگر در تازه‌ترین گزارش گمرک جمهوری اسلامی ایران به انتشار جزئیات واردات خودرو پرداخته شده است. بر این اساس، طی پنج ماه گذشته از سال جاری 116 دستگاه خودروی بالای 2500 سی‌سی به کشور وارد شده است.

 

همین گزارش نشان می‌دهد از این تعداد 41 دستگاه توسط سفارتخانه‌های کشور وارد شده و 75 دستگاه دیگر نیز توسط ورزشکاران و جانبازان و برخی نهادهای دیگر به کشور وارد شده است.

 

مجوز واردات خودرو توسط ورزشکاران و جانبازان نیز در دولت گذشته صادر شده بود. گمرک نیز تنها اقدام به ترخیص خودروهایی کرده است که مجوز واردات آنها صادر شده بود. بر همین مبنا گزارش گمرک نشان می‌دهد در راستای تصیمات جدید هیأت دولت، مرزهای کشور به روی خودروهای بالای 2500 سی‌سی بسته شده است. این خودروها تنها در صورتی می‌توانند وارد کشور شوند که حائز یکی از شرایطی باشند که دولت دهم به افراد یا نهادها واگذار کرده بود.

 

بر همین اساس، در حال حاضر بازار تنها میزبان 116 دستگاه خودروی سواری بالای 2500 سی‌سی شده است. 


 

منبع: ایسنا


با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help