شنبه 26 مهر 1393

راه‌اندازی آزمون جاده‌ای برای خودروهای تولید داخل

رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: راه اندازی آزمون جاده‌ای برای خودروهای تولید داخل کشور از برنامه‌های اولویت دار این سازمان در سال جاری است.

 

 

راه‌اندازی آزمون جاده‌ای برای خودروهای تولید داخل
 

 

 

نیره پیروز بخت در مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد در بندرعباس اظهار کرد: در آزمون جاده‌ای، خودروها در شرایط مختلف آب و هوایی از جمله رطوبت، باران، گل و لای و شرایط جاده‌ای سنگی مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

 

وی با بیان اینکه درحال حاضر آزمون جاده ای در ایران اجرا نمی‌شود و فقط خودروهای تولید داخل پس از قبولی در شاخصهای 52 گانه استاندارد، تأیید می شوند ادامه داد: در این طرح خودروها پس از قبولی در آزمون جاده‌ای تأیید می شوند و به دست مصرف کننده می رسند.

 

وی با اشاره به اینکه در بیشتر کشورهای دنیا آزمون جاده‌ای اجرا می شود، اما در ایران که تولید کننده خودرو است طرح هنوز اجرایی نشده است، افزود:هم اکنون اجزای خودرو به صورت جداگانه از جمله لنت ، برف پاکن ، موتور و شیشه مورد آزمایش قرار می گیرد.

 

رییس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار کرد: اکنون همه خودروهایی که دارای پلاک هستند از نظر این سازمان دارای استانداردهای لازم هستند.

 

پیروزبخت تصریح کرد: تحول در نظام استانداردسازی و پیاده کردن نظام استاندارد یکپارچه در کشور و از دیگر برنامه‌های این سازمان در سال 1393 است و پکپارچه سازی نظام استاندارد و از بین بردن موازی کاری تأثیر بسیار مهمی در توسعه تجارت و درآمد کشور دارد.

 

 

استانداردسازی از لوازم ضروری برای پیشرفت هر کشور است

 

 

استاندار هرمزگان نیز در این مراسم گفت:استانداردسازی رایکی از لوازم ضروری و حیاتی برای پیشرفت و نوسعه هرکشور است.

 

وی ادامه داد:باید به این معقوله توجه بیشنری شود وافزایش پیشرفت استاندارد در محصولات داخلی سبب می شود تا این محصولات در بازارهای خارجی نیز رقابت کنند.

 

استاندار هرمزگان افزود:اعتبار استانی خوبی به اداره کل استاندارد هرمزگان تخصیص یافته است که 50 درصد بیشتر از پارسال است.

 

عیسی باقر زاده - مدیرکل استاندارد هرمزگان - هم در این مراسم گفت: تنها در میناب و بندرلنگه نمایندگی استاندارد فعال است و دیگر شهرستانهای استان به دلیل کمبود نیروی انسانی نمایندگی این اداره کل را ندارند و تلاش می شود تا نمایندگی استاندارد در بندر شهید باهنر بندرعباس نیز راه‌اندازی شود.

 

به گزارش ایسنا، این مراسم که با حضور صنعتگران نمونه استان برگزار شد ازسه واحد نمونه استانی و سه فعال در تدوین استانداردهای ملی در بخشهای مختلف تقدیر به عمل آمد.

 

  

 

 


    

 منبع: ایسنا

 

 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help