شنبه 17 آبان 1393

عرضه 13 محصول جدید به بازار خودرو

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از تولید و عرضه 13محصول جدید به بازار خودرو تا سال 95 خبر داد و گفت: 70 درصد این محصولات با برند سایپا و با بهره‌گیری از افزون بر 90 درصد تولید داخل به بازار عرضه خواهند شد.

عرضه 13 محصول جدید به بازار خودرو 


 

 

 

سعید مدنی با بیان اینکه این محصولات بر روی پلت‌فرم ایکس100، ایکس 200 و SP100 تولید خواهند شد، افزود: سایر محصولات با همکاری شرکای خارجی و براساس همکاری متقابل تولید و عرضه خواهند شد.


وی این تنوع تولید خودرو را در تاریخ خودروسازی کشور بی‌سابقه دانست و اظهار کرد: تعدادی از این محصولات در ابتدای تولید به‌صورت مونتاژ و با حدود 30 درصد ساخت داخل به بازار عرضه می‌شوند که به‌تدریج میزان ساخت داخل آنها به 60 درصد افزایش خواهد یافت.


مدنی خاطرنشان کرد: حدود 20 درصد محصولات جدید، خودروهایی هستند که با همکاری خودروسازان بنام دنیا همچون نیسان، رنو و کیا تولید خواهند شد که در ابتدا با 40 درصد ساخت داخل و پس از سال اول با 60 درصد ساخت داخل تولید و به بازار عرضه می‌شوند. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا سپس با بیان آنکه 5 درصد از این محصولات به‌صورت مونتاژ وارد بازار خودروی کشور خواهند شد، گفت: چنانچه این خودروها با کیفیت باشند و از استقبال عمومی برخوردار شوند، داخلی سازی آنها را آغاز خواهیم کرد.


وی در خصوص سهم خودروهای چینی از این محصولات نیز گفت: درحال تست چند مدل از خودروهای چینی هستیم تا برای برنامه تولید آن به جمع‌بندی برسیم، اما در سبد محصولات سایپا سهم خودروسازان چینی بسیار ناچیز خواهد بود ضمن آنکه در راستای تولید خودروهای چینی، فعلا ورود نکردیم. مدنی افزود: خودروسازان چینی در آینده می‌توانند به‌عنوان یک رقیب در فضای رقابتی با خودروسازان معروف دنیا در بازار خودروی کشور وارد شوند و ما نیز بررسی‌های خود را در این خصوص انجام خواهیم داد.
 

 

 


    

 منبع: دنیای اقتصاد

 

 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help