سه شنبه 27 آبان 1393

رونمایی نام خودروی هیدروژنی جدید تویوتا

تویوتا موتور نام «میرای» را که در ژاپنی به معنی «آینده» است برای مدل سدان خودروی هیدروژنی که 483 کیلومتر در ساعت سرعت دارد و باک آن در کمتر از پنج دقیقه پر می‌شود، انتخاب کرد.

 

رونمایی نام خودروی هیدروژنی جدید تویوتا

 

 

تویوتا موتور نام «میرای» را که در ژاپنی به معنی «آینده» است برای مدل سدان خودروی هیدروژنی که 483 کیلومتر در ساعت سرعت دارد و باک آن در کمتر از پنج دقیقه پر می‌شود، انتخاب کرد.

 

 

 

این خودروساز در بیانیه خود قیمت «میرای» در آمریکا یا هدف فروش خود را مشخص نکرد اما پیش از این اعلام کرده بود این خودرو از آوریل در ژاپن به قیمت حدود هفت میلیون ین (60 هزار و 300 دلار) به فروش گذاشته می‌شود و چند ماه بعد در بازار آمریکا و اروپا عرضه خواهد شد.

 

 

 

خودروهای باطری داری که از سوی خودروسازانی مانند تسلا موتورز و نیسان موتور تبلیغ می‌شوند، برق را در باطری‌های یون لیتیومی بزرگ ذخیره می‌کنند اما در خودروهای هیدروژنی، پیل‌های سوختی برق را از واکنش الکترو شیمیایی هیدروژن و هوا ایجاد می‌کنند و تنها بخار آب را به عنوان محصول این واکنش تولید می‌شود.

 

 

 خودروی سوخت سلولی FCVهوندا موتور نیز اعلام کرده یک مدل سدان هیدروژنی بهینه شده را در کالیفرنیا در سال 2015 عرضه خواهد کرد. شرکت کره ای هیوندای موتور در ماه مه لیزینگ مدل هیدروژنی خودروی اسپورت توسان خود را آغاز کرد.

 

 

 

کالیفرنیا برای کمک به فروش خودروهای هیدروژنی قصد دارد بیش از 50 ایستگاه سوخت هیدروژنی را تا دو سال آینده نصب کند که عمدتا با حمایت مالی تویوتا و خودروسازان دیگر خواهد بود.

 

 

 

تویوتا همچنین کار با شرکت فرانسوی ایر لیکوئید را برای ساخت 12 ایستگاه سوخت هیدروژنی در پنج ایالت شمال شرقی آمریکا آغاز خواهد کرد.

 

 

 

هیدروژن تجاری در فرآیندی که انرژی مصرف کرده و کربن منتشر می‌کند، از گاز طبیعی ساخته می‌شود. هیدروژن فراوان‌ترین عنصر موجود در جهان و همچنین سبک‌ترین عنصر به شمار می‌رود که ذخیره و حمل آن را دشوار و گاهی خطرناک می‌کند.

 

 

 

بر اساس گزارش بلومبرگ، کالیفرنیا قصد دارد تا سال 2025 خودروسازان را ملزم کند برای کاهش آلایندگی کربن، از پیل‌های سوختی، باتری یا موتورهای دوگانه استفاده کنند. 10 ایالت دیگر نیز اقدامات مشابهی را در پیش گرفته اند.

 


 


    

 منبع: ایسنا

 

 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help