پنج شنبه 06 آذر 1393

تمهیدات خودروسازان در برابر هکرها

خودروهای ضعیف در برابر هکرهایی که قادرند با نفوذ به رایانه خودروها صندوق عقب آنها را باز کنند، برف پاکن‌ها را به کار بیندازند یا ترمزشان را قفل کنند و یا حتی موتور را از کار بیندازند، هیچ شانسی ندارند.

 

 

 

تمهیدات خودروسازان در برابر هکرها

 

 

گروهی از هکرها که تحت حمایت ارتش آمریکا قرار دارند با صنعت خودرو برای تحکیم دفاع سایبری خودروها همکاری می‌کنند تا مانع نفوذ تبهکاران و حتی تروریست‌ها به شبکه رایانه‌های خودروها شوند.

 


خودروسازان به خوبی واقفند که مصرف کنندگان فقط نقشه و پخش آهنگ نمی‌خواهند بلکه مایلند خودروهای متصل به اینترنت داشته باشند که برای آنها فیلم پخش کنند و پیام‌های صوتی آنها را به ایمیل تبدیل کنند. دولت فدرال نیز در نظر دارند ارسال پیام‌های هشدار الکترونیکی میان خودروها در مورد خطرات احتمالی در جاده را الزامی کند.


 

این اتصالات به معنای فراهم شدن فرصت‌های خوب برای هکرها خواهد بود البته هنوز هیچ مورد شناخته شده‌ای از حمله هکرها به خودروها وجود ندارد اما سال گذشته دو محقق با هک خودروهای تویوتا پریوس مدل 2010 و فورد اسکیپ مدل 2010 و به دست گرفتن کنترل آنها توجه عمومی را به این موضوع جلب کردند. این محققان با اتصال به پورت مورد استفاده مکانیک‌ها موفق شده بودند به هدفشان برسند.


 

یک انجمن بزرگ که برندهایی مانند هوندا و تویوتا در آن حضور دارند به ایجاد یک مرکز تحلیل و اشتراک اطلاعات کمک می‌کند که مشابه تلاش بانک‌های بزرگ برای مقابله با حملات سایبری است.


 

این انجمن به شرکت‌های عضو اجازه خواهد داد به ارزیابی جدی بودن تهدیدات بپردازند و در صورت وقوع یک حمله، به سایرین هشدار دهند تا سیستم‌هایشان را چک کنند. این طرح تابستان امسال در برنامه سایبر اتو چلنج در دیترویت اعلام شد و یکی از برنامه‌های رو به رشدی است که به موضع هک خودرو توجه دارند.


 

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، در این بین شرکت آمریکایی جنرال موتورز در حال بررسی سیستم‌هایی است که بویینگ و شرکت‌های دفاعی دیگر برای مقابله با هکرها طراحی کرده‌اند. نایب رییس توسعه محصول جهانی این شرکت در این باره می‌گوید: امنیت سایبر یکی از بالاترین اولویت‌ها را در این شرکت دارد زیرا باید مطمئن شویم مشتریانمان در امنیت خواهند بود.

  

 

 

 


    

 منبع: ایسنا

 

 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help