سه شنبه 23 دی 1393

خیز جنرال موتورز برای خودروی بی‌راننده گوگل

مدیر فناوری جنرال موتورز اظهار کرد این خودروساز آمریکایی آماده است با گوگل برای ساخت فناوری خودروی بدون راننده همکاری کند.

 خیز جنرال موتورز برای خودروی بی‌راننده گوگل

 


مدیر فناوری جنرال موتورز اظهار کرد این خودروساز آمریکایی آماده است با گوگل برای ساخت فناوری خودروی بدون راننده همکاری کند.

 

  

جون لاکنر در مصاحبه با رویترز در حاشیه نمایشگاه خودروی دیترویت گفت: من مسوول تصمیم‌گیری در مورد آنچه می‌خواهیم و نمی‌خواهیم نیستم اما می‌گویم مطمئنا آماده مذاکره با این شرکت هستیم.

  

 

این اظهارات دو روز پیش از سخنرانی کریس آرمسان، مدیر پروژه خودروی بدون راننده گوگل در نمایشگاه دیترویت صورت گرفت. انتظار می‌رود وی در این نمایشگاه برنامه‌های شرکتش برای همکاری با صنعت خودرو را اعلام کند.

  

 

خودروسازان از جمله جنرال موتورز در تلاش برای ساخت امکاناتی هستند که راندن خودروهای آنها را ایمن‌تر می‌کند و هدف بلندمدت آنها ساخت خودروهایی است که به طور کاملا اتوماتیک حرکت می‌کنند.

 

  

جنرال موتورز روز دوشنبه در این نمایشگاه خودروی مفهومی برقی شورولت بولت را به نمایش گذاشت که با موتور برقی بیش از 200 مایل حرکت می‌کند و 30 هزار دلار قیمت دارد.

 

  

ماری باررا، مدیرعامل این شرکت اظهار کرد: این خودروی تمام برقی قرار نیست به طور انبوه تولید شود اما این شرکت متعهد است خودروی برقی برای بازار انبوه تولید کند.

 

  

مدیرعامل جنرال موتورز به زمان مشخصی برای این هدف اشاره نکرد اما گفت این یک اقدام طبیعی از ولت است. جنرال موتورز روز دوشنبه مدل جدیدی از ولت را نشان داد و مدل 2016 این خودرو قرار است پاییز آینده روانه بازار شود.

 

  

به گفته مارک ریوس، مدیر توسعه محصول جنرال موتورز، این شرکت فناوری لازم را برای تحویل مدل تولیدی از خودروی برقی بولت در مدت 18 تا 24 ماه دارد.

 

  

نمونه اولیه این خودروی چهار دره با ظرفیت پنج سرنشین با توجه به اینکه تحت استانداردهای انرژی پاک تولید می‌شود، می‌تواند سودآور باشد. مدل کنونی ولت که می‌تواند حدود 40 مایل با موتور برقی حرکت کند، 34 هزار و 345 دلار قیمت دارد.

 

 

 


    

 منبع: ایسنا

 

 

 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help