چهار شنبه 24 دی 1393

ایجاد آزمایشگاه مرجع استاندارد خودرو

مشاور رئیس سازمان ملی استاندارد در امور ارتباطات ملی و بین‌المللی از ایجاد آزمایشگاه مرجع استاندارد خودرو در سازمان ملی استاندارد ایران با حمایت دولت خبر داد.

 

 

 

 

 

مشاور رئیس سازمان ملی استاندارد در امور ارتباطات ملی و بین‌المللی از ایجاد آزمایشگاه مرجع استاندارد خودرو در سازمان ملی استاندارد ایران با حمایت دولت خبر داد.امیدعلی مسعودی اظهار کرد: اکنون سازمان ملی استاندارد از این ظرفیت بی‌بهره بوده و برای انجام آزمایشات مربوط به خودرو و حمل‌ونقل جاده‌ای ناچارا آزمایش‌ها را به خارج از کشور ارسال می‌کند.وی با بیان اینکه زمان‌بر بودن انجام این آزمایشات از مشکلات در این عرصه است، افزود: با دیدی که رئیس‌جمهور و دولت درخصوص نقش استاندارد و لزوم وجود این آزمایشگاه در کشور دارند دستور داده‌اند تا با تامین اعتبار مورد نیاز این آزمایشگاه در ایران اجرا شود.


مشاور رئیس سازمان ملی استاندارد در امور ارتباطات ملی و بین‌المللی هزینه احداث این آزمایشگاه را بالا دانست و گفت: دست‌کم چند برابر آزمایشگاه‌های استاندارد برای احداث آزمایشگاه مرجع استاندارد خودرو اعتبار نیاز است. وی با اذعان به وجود برخی مشکلات در صنعت خودرو تصریح کرد: البته بخش مهمی از آن به‌واسطه عدم‌ رقابت‌پذیری شرکت‌های خودرو‌ساز داخلی است.مسعودی همچنین نقش سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده و استاندارد را در این زمینه مهم خواند و گفت: سازمان ملی استاندارد با نمونه‌گیری از خودروهای تولید شده در این زمینه نظارت‌هایی را دارد. به گفته وی، اکنون 51 استاندارد خودرو در کشور مورد توجه قرار گرفته و برای ارتقای کیفیت خودروهای ساخت داخل به عزم همه‌جانبه خودرو‌سازان نیاز است.  

 


 


    

 منبع: دنیای اقتصاد

 

 

 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help