شنبه 27 دی 1393

دستورات رییس‌جمهوری به خودروسازان داخلی

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو از دستورات رییس‌جمهوری به خودروسازان و قطعه‌سازان داخلی خبر داد.

 

خودروسازان داخلی

 

 

 


جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو پنج‌شنبه هفته گذشته به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت و با حضور رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

 


در این جلسه محمدرضا نعمت‌زاده با اشاره به ارائه گزارشی از وضعیت صنعت خودرو از سوی وی به رییس‌جمهوری در هفته گذشته، اظهارکرد که رییس جمهوری بر رقابت پذیر شدن صنعت خودرو، در اولویت قرار گرفتن صادرات،انتقال دانش فنی و افزایش سطح کیفی و ایمنی خودروهای داخلی تاکید کرده است.

 


براین اساس رییس‌جمهوری از خودروسازان و قطعه سازان داخلی خواسته با افزایش ارتباط با دانشگاه‌ها و مشارکت با شرکت‌های خارجی زمینه را برای افزایش صادرات قطعه و خودرو از کشور فراهم کنند.

 

 

همچنین در جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو، وزیر صنعت، معدن و تجارت از خودروسازان خواست اقداماتشان برای انتقال سرمایه این شرکت‌ها از بخش‌های دیگر به بخش تولید خودرو را تسریع کنند.

 

 

در ادامه محمدرضا نعمت‌زاده اظهار کرد که در تدوین استانداردهای مربوط به صنعت خودرو، زمان‌بندی‌ها باید با توجه به شرایط این صنعت صورت گیرد تا از تمدید چند باره موعد اجرای این استانداردها خودداری شود.

 

 

همچنین در این جلسه عنوان شد که دو خودروساز بزرگ کشور به جای صرف هزینه‌های کلان و جداگانه برای طراحی و تولید موتور و گیربکس، نسبت به سرمایه‌گذاری مشترک برای تولید این محصولات در تیراژ بالا و اقتصادی اقدام کنند.

 


 


    

 منبع: ایسنا

 

 

 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help