سه شنبه 14 بهمن 1393

پیشنهاد تاکسیرانی به سایپا برای طراحی تاکسی های هیبریدی

مدیرعامل تاکسیرانی در جلسه امضای تفاهم به منظور افزایش همکاری و تامین خودروهای مناسب ناوگان،به سایپا پیشنهاد داد که خودروهای هیبریدی مناسب تاکسی را طراحی و تولید کند.

 

پیشنهاد تاکسیرانی به سایپا برای طراحی تاکسی های هیبریدیمدیرعامل تاکسیرانی در جلسه امضای تفاهم به منظور افزایش همکاری و تامین خودروهای مناسب ناوگان،به سایپا پیشنهاد داد که خودروهای هیبریدی مناسب تاکسی را طراحی و تولید کند.

 


میثم مظفر در مراسم امضا تفاهم نامه میان سازمان تاکسیرانی و گروه خودرو سازی سایپا بر ضرورت افزایش کیفیت تاکسی ها در تهران به عنوان ام القرای جهان اسلام تاکید کرد و گفت: شهروندان تهرانی انتظار کیفیت مناسب از تاکسی ها را دارند در غیر اینصورت ما با نارضایتی مردم مواجه می شویم.


 

وی با اشاره به پروژه نوسازی 17 هزار تاکسی فرسوده تهران و نیاز این ناوگان به خودروهای جدید تصریح کرد: در حال حاضر تکنولوژی هیبریدی برای شهری مانند تهران که با بحران آلودگی هوا و ترافیک مواجه است بسیار مطلوب خواهد بود و از همین رو به گروه سایپا پیشنهاد می کنیم محصول ویژه ای با این تکنولوژی برای تاکسی های تهران طراحی کند.


 

وی از پیش بینی منابع مالی برای تامین خودروهای هیبریدی در بودجه سال 94 تاکسیرانی خبر داد و گفت: ما تعهد می کنیم به ازای هر خودرو به هر سرمایه گذاری تسهیلات قابل توجه ای با بهره 15 درصد از طریق بانک شهر اعطا شود.

 


مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به محدودیت ها و مصوباتی که شورای عالی حمل و نقل برای ورود تاکسی به شهرها دارد، خاطرنشان کرد: بر اساس این مصوبات فرادستی هر ماشینی امکان تاکسی شدن را ندارد در عین حال در صورتیکه محصولات با کیفیت سایپا که دارای استانداردهای یورو 5 هستند به ناوگان تهران بپیوندند الگویی برای سایر شهرهای کشور خواهند بود.

 


وی همچنین از طراحی ون های ویژه حمل و نقل دانش آموزان در سرویس مدرسه از سوی گروه خودروسازی سایپا استقبال کرد و گفت: تاکسیرانی از ورود خودروهای با کیفیت گروه خودروسازی سایپا به ناوگان تاکسیرانی استقبال می کند.

 


مظفر همچنین از اختصاص تعداد قابل توجهی تسهیلات به خودروهای سایپا که تاییدیه ورود به ناوگان تاکسیرانی را بگیرند خبر داد و گفت: براساس تفاهم نامه تاکسیرانی و بانک شهر برای هر خودرو 20 میلیون تومان برای هر خودرو تسهیلات اعطا می شود.

 


در ابتدای این مراسم نیز سعید مدنی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپایکی از دغدغه های این خودروساز را ورود خودروهایش به ناوگان تاکسیرانی تهران دانست و افزود: این گروه برخلاف اینکه سال آینده تولید پراید را کاهش می دهد افزایش تولیدات دیگر را در دستور کار خود دارد .مدنی با بیان اینکه متاسفانه پراید در داخل کشور مورد غضب است، گفت: در کشورهای دیگری مانند ونزوئلا، عراق و آذربایجان پراید خودروی خوشنامی ست و ما وضعیت بسیار بهتری داریم ، طول عمر طولانی خودرو، عمر بلند قطعات و مصرف کم بنزین از مزیت های پراید برای مشتریان خارج کشور است.

 

 

 

 

 


    

 منبع: ایسنا

 

 

 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help