سه شنبه 05 خرداد 1394

عمان خواستار توليد محصولات ايران خودرو

رییس صندوق توسعه عمان خواستار راه اندازی خط تولید محصولات ایران خودرو در این کشور شد.

 

محصولات ایران خودرو

 

 

رییس صندوق توسعه عمان خواستار راه اندازی خط تولید محصولات ایران خودرو در این کشور شد.

 


هاشم یکه زارع - مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو - در دیدار حسان احمد - رییس صندوق توسعه عمان - ضمن استقبال از درخواست عمانی‌ها برای راه اندازی سایت ایران خودرو در این کشور گفت: در صورت توجیه اقتصادی و سرمایه گذاری های لازم، ایران خودرو تمایل به ایجاد سایت تولید محصولات خود در عمان و تامین بازارهای صادراتی منطقه ای از آن طریق را دارد.


 

وی افزود: ایران خودرو تمامی خدمات مهندسی و فن آوری را عرضه می کند و در عوض انتظار دارد سرمایه گذاری مالی از سوی عمان ارایه شود.


 

یکه زارع با اشاره به حسن روابط میان ایران و عمان، خواستار توسعه این روابط در سطح فعالیتهای مربوط به صنعت خودرو شد و گفت: ایران خودرو به عنوان بزرگ ترین خودروساز خاورمیانه، مایل است در عمان نیز فعالیت داشته باشد.


 

وی تمرکز بر خودکفایی و تولید داخل را یک مزیت در اقتصاد عمان دانست و گفت: در صورت توافق، سایت تولیدی با ظرفیت 20 هزار دستگاه به صورت اس. کی. دی. در آن کشور ایجاد می شود که 5000 دستگاه از تولیدات آن در بازار داخل مصرف و 15 هزار دستگاه به کشورهای همسایه شامل یمن،سودان، اتیوپی، اریتره و سایر کشورها صادر خواهد شد.


 

رییس صندوق توسعه عمان نیز در این دیدار گفت: سطح فناوری و سیستم های تولیدی در این شرکت بسیار بالاست.

 


وی سهم ایران خودرو از بازار داخل و برنامه توسعه صادرات این گروه صنعتی را قابل توجه توصیف و اظهار امیدواری کرد، تحریم ها هرچه زودتر برداشته شده و بازار صادراتی توسعه یابد.

 


علی علمی - معاون صادرات ایران خودرو - نیز در دیدار با رییس صندوق توسعه عمان، اشتغال 200 تا 250 نفر را از نتایج راه اندازی سایت تولیدی ایران خودرو در عمان دانست و افزود: خط تولید ایران خودرو در عراق نیز با ظرفیت تولید هفت دستگاه در ساعت و 15 هزار دستگاه در سال، فعال است و سرمایه گذاری آن توسط طرف عراقی انجام شده است. در این سایت نیز 40 نفر ایرانی و 200 نفرعراقی مشغول کارند.

 


علمی سرمایه گذاری لازم برای ایجاد سایت تولیدی در عمان را در صورتی که 40 هزار دستگاه سی. کی. دی. تولید کند، 100میلیون دلار ذکر کرد و خواستار تامین مالی 90 درصد از سوی شریک عمانی و مابقی از سوی صندوق توسعه عمان شد.

 


وی تولید محصولات پایه گازسوز، بسته به نیاز بازار را از دیگر مزایای همکاری ایران خودرو در عمان دانست.

 

 

 


    

 منبع: ایسنا

 

 

 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help