سه شنبه 26 خرداد 1394

گیربکس هم صاحب مرکز تحقیقات شد

گروه صنعتی ایران خودرو با هدف تکمیل زنجیره خودروسازی و توسعه سیستم های مختلف خودرویی، مرکز تحقیقات گیربکس را راه اندازی کرد.

 

 گیربکس خودرو

 

 

گروه صنعتی ایران خودرو با هدف تکمیل زنجیره خودروسازی و توسعه سیستم های مختلف خودرویی، مرکز تحقیقات گیربکس را راه اندازی کرد.

 


مهندس هاشم یکه زارع - مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو - با اعلام این خبر اظهار کرد: ایران خودرو پیش از این مراکز تحقیق و طراحی در زمینه های بدنه و موتور را ایجاد کرده و به دانش فنی مناسب در این بخش ها دست یافته است.

 


وی تاسیس مرکز تحقیقات گیربکس را گامی بلند در راه تحقق برنامه راهبردی ایران خودرو عنوان کرد و افزود: با توجه به تجربه و تخصص شرکت چرخشگر، ماموریت ایجاد مرکز تحقیقات گیربکس به این شرکت داده شده است.

 


یکه زارع از دو برنامه کوتاه مدت و بلندمدت برای طراحی و تولید گیربکس در این مرکز خبر داد و گفت: در برنامه کوتاه مدت، که نزدیک به 15 ماه تا رسیدن به تولید انبوه طول می کشد شرکت های معتبر جهانی هم کاری می کنند و برنامه بلندمدت که از دو تا دو و نیم سال طول می کشد، عرضه گیربکس جدید از ایده تا تولید انبوه را در بر دارد.

 


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گیربکس های اتوماتیک و شش دنده به بالا را موضوع اصلی مرکز تحقیقات گیربکس عنوان کرد و گفت: در نخستین گام، گیربکس های دابل کلاچ اتوماتیک دی. سی. تی. طراحی و تولید خواهد شد.

 


وی همکاری با دانشگاه های داخلی و خارجی و پتانسیل موجود در مجموعه گروه صنعتی به ویژه نیروی انسانی متخصص را یک الزام در طراحی و تولید گیربکس ذکر کرد و گفت: با یک شریک خارجی برای آموزش های لازم همکاری می کنیم و محصولات تولیدی، برند ایران خودرو خواهد بود.

 


شرکت چرخشگر تولید کننده گیربکس های خودروهای سنگین از سال 48 شروع به کار کرده و17 درصد مالکیت آن به «زد. اف» آلمان تعلق دارد؛ از همین رو ماموریت مرکز تحقیقات گیربکس از سوی ایران خودرو به این شرکت داده شده است.

 

 

 


    

 منبع: ایسنا

 

 

 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help