دوشنبه 01 تیر 1394

همکاری پژو با بولوره برای ساخت خودروهای برقی

خودروساز فرانسوی پژو سیتروئن با گروه صنعتی بولوره برای تولید و فروش مشترک خودروهای برقی و همچنین اجرای برنامه‌های اشتراک گذاری جهانی خودرو پیمان همکاری بست.

 

 

 خودروهای برقی بلوره

 پژو سیتروئن خودروی برقی چهار دره کروکی "بلوسامر بولوره" را در کارخانه رن در غرب فرانسه تولید خواهد کرد و این خودرو در نمایشگاههای دو شرکت فروخته می‌شود.

 


تولید در سپتامبر با حداکثر ظرفیت 3500 خودرو در سال آغاز می‌شود و این دو شرکت درصدد هستند ابتدا در اروپا و سپس در سطح جهانی یک برنامه اشتراک گذاری خودرو را اجرا کنند و برای این منظور از خودروهای برقی و خودروهای معمولی که آلایندگی کمتری دارند، استفاده خواهند کرد.


 

بولوره در سپتامبر سال 2014 هم با رنو برای تولید مدل بلوکار در کارخانه ای در شهر فرانسوی دیپ قرارداد همکاری بست و توافق اخیر با پژو مکمل این قرارداد خواهد بود. تولید از ماه جاری آغاز می‌شود و جایگزین تولید در شهر ایتالیایی تورین در شرکت طراحی خودروی پینیفارینا خواهد شد. بولوره و رنو همچنین به طور مشترک مطالعاتی را درباره یک مدل جدید برقی انجام می‌دهند.


 

بلوکار بولوره تحت برنامه اشتراک گذاری خودروی برقی اوتولیب، به یک منظره متداول در پاریس تبدیل شده است و سیستمهای مشابه در لیون، بوردو، لندن و ایندیاناپلیس هم راه اندازی شده اند.


 

بر اساس گزارش رویترز، ونسان بولوره میلیاردر 63 ساله فرانسوی بلوکار را برای اثبات کارآمدی باتریهای ال ام پی شرکت خود تولید کرد اما فعالان دیگر در صنعت خودرو از فناوری دیگری معروف به باتری یون لیتیومی استفاده می‌کنند.

 


سخنگوی بولوره اظهار کرد این شرکت به دنبال امضای شراکت همکاری با خودروسازان دیگر در خارج از فرانسه است تا تولید و دسترس پذیری خودروهایش را افزایش دهد.

 


 


    

 منبع: ایسنا

 

 

 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help