چهار شنبه 03 تیر 1394

مرسدس به جنگ ب ام و می‌رود

مرسدس بنز با خودروی جدید GLE کوپه که رقیب مستقیم ب ام و X6 است، خانواده کراس اوورهای خود را گسترش می‌دهد تا به جذب خریداران غیرسنتی خودروهای شاسی بلند بپردازد.

 

 BENZ

 

 


به گفته کورز، مرسدس بنز می‌تواند به سرعت و با کمترین هزینه انواع دیگر کوپه را طراحی کند زیرا دو خودروی GLE از ساختار بدنه یکسانی برخوردار هستند.

 

 

 وی درباره حجم فروش GLE کوپه پیش بینی ارائه نکرد اما گفت: اگر به آمار ب ام و نگاه کنید، انتظارات ما هم مشابه خواهد بود زیرا در یک بخش بازار هستیم.

 

 

 ب ام و X6 در سال 2008 روانه بازار فروش شد و فروش آن در آمریکا در سال 2012 به شش هزار و 749 دستگاه رسید. ب ام و 40 هزار و 488 دستگاه از این خودرو را از سال 2008 تاکنون در آمریکا فروخته است.

 

 

 کارخانه مرسدس بنز در نزدیکی توسکالوسای آلاباما ظرفیت تولید سالانه 200 هزار کراس اوور را دارد و این انعطاف را دارد که برای تامین تقاضا تولیدش را تغییر دهد. این کارخانه هر دو مدل GLE و کراس اوور GLS بزرگتر را می‌سازد.

 

 

 در واقع مدلهای GLE و GLE کوپه معماری مشابه با کراس اوور GL بزرگتر که بازطراحی شده و به GLS تغییر نام یافته است، دارند اما معماری آنها با خودروهای سواری کلاس ای و اس تشابهی ندارد و تنها در اندازه همانند آنها هستند.

 

 

بر اساس گزارش اتوموتیو نیوز، خودروی GLE کوپه طراحی داخلی مشابه مدلهای ام کلاس دارد. بعلاوه هر دو مدل GLE امکانات ایمنی، کمکی و سرگرمی مانند دستیار پارک، سیستم حرکت در خطوط و تشخیص نقاط کور و تشخیص عابرپیاده دارند. همچنین این خودروها گیربکس 9 سرعته اتوماتیک 9 جی ترونیک پلاس دارند.

 

    

 منبع: ایسنا

 

 

 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help