یکشنبه 18 مرداد 1394

چرا خودروسازها به نقشه‌های نوکیا سه میلیارد دلار پول دادند؟

سه شرکت خودروسازی ب ام و، آئودی و دایملر اخیرا سرویس نقشه‌های نوکیا (HERE) را با قراردادی به ارزش دو میلیارد و 800 میلیون دلار در اختیار گرفتند.

Here Nokia Map سه شرکت خودروسازی ب ام و، آئودی و دایملر اخیرا سرویس نقشه‌های نوکیا (HERE) را با قراردادی به ارزش دو میلیارد و 800 میلیون دلار در اختیار گرفتند.

 


بیزینس اینسایدر، دلایل خرید این سرویس توسط این سه خودروساز را اینگونه بیان می کند. نوکیا دقیق ترین نقشه‌های باکیفیت بالا در جهان را در اختیار دارد.

 


سرویس نقشه‌های نوکیا می‌تواند برای توسعه یک سیستم سرگرمی آنلاین خودرویی برای رقابت با سیستم خودرویی اپل یا اندروید اتو مورد استفاده قرار بگیرد.

 


گزارشها حاکی از اینست که این سه خودروساز قصد دارند چنین پلت فرمی را بسازند و به دیگر شرکتهای خودروساز توسعه دهند. خودروسازان نگران این هستند که در صورت پیشبرد پروژه‌های اپل کارپلی و اندروید اتو با همکاری اپل و گوگل اطلاعات ارزشمند خودروسازی و مشتریان آنها در اختیار این دو شرکت قرار بگیرد.

 


این در اختیار گرفتن به خودروسازان کمک خواهد کرد که پروژه خودرو بدون راننده را با استفاده از نقشه‌های نوکیا در سیستم ناوبری توسعه دهند. سرویس نوکیا HERE نقشه های به شدت دقیق و پیچیده ای را که خودروهای بدون راننده برای ناوبری نیاز دارند ارائه میدهد.

 


شرکت اوبر یکی از دیگر شرکتهای علاقه مند به خرید نقشه های نوکیا برای پشتیبانی از برنامه‌های بلندپروازانه خود در زمینه خودروهای بدون راننده است.

 

 


 


منبع : ایسنا 

 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help