شنبه 11 مهر 1394

جنرال موتورز وارد عرصه خودروهای خودران می‌شود

جنرال موتورز در حرکت به سوی فناوری جدید، سال آینده یک خودروی خودران رونمایی خواهد کرد.

جنرال موتورز


 


 

جنرال موتورز در حرکت به سوی فناوری جدید، سال آینده یک خودروی خودران رونمایی خواهد کرد.

 

 

مدیران جنرال موتورز در یک نشست سرمایه گذاران اعلام کردند این خودروساز امیدوار است برای رویداد سال آینده یک شورولت ولت خودران آماده کند.

 

 

فناوری برای این خودرو با همکاری شرکتهای متخصص نرم افزار طراحی می‌شود و اعتبار مالی مورد نیاز برای این اقدام از برنامه کاهش هزینه سه ساله ای که فعالیتهای تولیدی و اداری را پوشش می‌دهد، تامین خواهد شد.

 

 

این اقدام واکنشی در برابر رقابت شرکتهایی مانند تسلا و گوگل است که برنامه‌هایشان برای خودروهای خودران در مرحله پیشرفته ای قرار دارد.

 

 

اما جنرال موتورز اعلام کرده است برتری اش در صنعت خودرو به این شرکت در برابر رقیبانی که سعی می‌کنند هوش مصنوعی برای پیش بینی جهت حرکت خودرو و شرایط جاده طراحی کنند، دست پیش می‌دهد.

 

 

مایک آبلسون، نایب رییس جنرال موتورز در بخش مدیریت برنامه در این باره اظهار کرد: هیچ کس همه چالشهای فناوری را حل نکرده است.

 

این شرکت اعلام کرده است قصد دارد فناوری برای راحت‌تر کردن اشتراک خودرو طراحی کند و دو برنامه آزمایشی در نیویورک و فرانکفورت برای تست برنامه‌ها و راه‌های اشتراک خودرو به اجرا گذاشته است.

 

 

بر اساس گزارش بی بی سی، جنرال موتورز قصد دارد یک برنامه شهری وسیع را در سال 2016 در آمریکا اجرا کند با اینهمه این خودروساز شهر مورد نظر را مشخص نکرده است.

 

 

شمار رو به رشد از افرادی وجود دارند که ترجیح می‌دهند به جای مالکیت خودرو، با پرداخت هزینه ای از آن استفاده کنند. اگر بازار اشتراک خودرو رشد کند، پتانسیل درآمد بالایی خواهد داشت.

 

 

جنرال موتورز همچنین در پی بحران رسوایی تقلب فولکس واگن که احتمال تشدید مقررات اروپا را مطرح کرده است، به نگرانیهای سرمایه گذاران درباره خودروهای دیزلی پاسخ داد. مدیران این شرکت اعلام کردند آماده اند تضمین کنند خودروهای دیزلی این شرکت طبق استانداردهای سخت گیرانه‌تر خواهند بود و از این رو قوانین جدید مربوط به استانداردهای آلایندگی تاثیری بر هزینه‌ها نخواهد داشت.

 

 


 


منبع : ایسنا

 

برچسب ها
با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help