شنبه 11 مهر 1394

غول خودروسازی اروپا در حلقه محاصره مردان قانون

دادستان پاریس تحقیقاتی را درباره تقلب اخیر فولکس واگن آغاز کرده است. این اقدام به بار حقوقی که این خودروساز آلمانی پس از کشف دستکاری تست آلایندگی خودروهای دیزلی در آمریکا با آن روبه‌روست، می‌افزاید.

 فولكس واگن 

دادستان پاریس تحقیقاتی را درباره تقلب اخیر فولکس واگن آغاز کرده است. این اقدام به بار حقوقی که این خودروساز آلمانی پس از کشف دستکاری تست آلایندگی خودروهای دیزلی در آمریکا با آن روبه‌روست، می‌افزاید.

 

 

 فولکس واگن پس از اینکه فاش شد این شرکت دستگاهی را طراحی کرده که در تست‌های آلایندگی خودروهای دیزلی در آمریکا تقلب می‌کند، ناچار شد عذرخواهی کند.

 

 

این دستگاه‌ها قادر هستند تشخیص دهند خودرو چه زمانی تحت آزمایش قرار می‌گیرد و برای بدست آوردن نتایج مطلوب، خودرو را در وضعیت آلایندگی اندک قرار می‌دهند.

 

 

این فریبکاری باعث شد بسیاری از مردم خودروهایی را خریداری کنند که برخلاف تصورشان، چندان دوستدار محیط زیست نبودند.

 

 

دولت استرالیا هم اعلام کرده است انتظار دارد فولکس واگن هفته آینده جزییاتی را درباره خودروهای مجهز به این دستگاه منتشر کند.

 

 

بر اساس گزارش رویترز، با گذشت دو هفته از تایید وجود 11 میلیون خودروی مجهز به این دستگاه از سوی فولکس واگن، این خودروساز و زیرمجموعه‌اش آئودی هنوز اطلاعاتی را درباره مدل‌ها یا مکان فروش این خودروها فراهم نکرده‌اند.

 

 

هیات مدیره نظارتی فولکس واگن روز پنج‌شنبه اعلام کرد تحقیقات درباره تقلب در تستهای آلایندگی خودرو طولانی‌تر از انتظار خواهد بود که به معنای ماه‌ها بلاتکلیفی مشتریان، سهامداران و کارمندان این شرکت است.

 

 

کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا تحقیقاتی را آغاز کرده تا دریابد آیا مصرف کنندگان در این باره گمراه شده‌اند و اعلام کرده است اگر به این نتیجه برسد که فولکس واگن قوانین مصرف کننده را زیرپا گذاشته است، این شرکت با اقدام حقوقی و میلیون‌ها دلار جریمه روبه‌رو خواهد شد.

 

 

دادستان‌های کل 27 ایالت آمریکا و واشنگتن دی‌سی اعلام کرده اند به طور مشترک به تحقیق از فولکس واگن خواهند پرداخت و احضاریه‌ای را برای این شرکت ارسال می‌کنند.

 

 

در این بین بلومبرگ گزارش داد: کالیفرنیا تحقیقات جداگانه ای را درباره رسوایی تقلب فولکس واگن انجام خواهد داد. منابع آگاه اظهار کردند کامالا هریس، دادستان کل این ایالت می‌تواند از قوانین محیط زیستی سختگیرانه‌تر کالیفرنیا برای انجام تحقیقات جداگانه استفاده کند.

 

 

ایالت‌های دیگری شامل ایلینویز و تگزاس اعلام کرده‌اند تحت قوانین حمایت از مصرف کننده و محیط زیست، تحقیقات را پیگیری خواهند کرد.

 

 

فولکس واگن که اقرار کرده است به شکل سیستماتیک سالها در تست آلایندگی هوای آمریکا تقلب کرده است، تحت قانون هوای پاک در این کشور ممکن است 18 میلیارد دلار جریمه شود. این خودروساز همچنین با بیش از 190 شکایت از سوی مالکان خودرو مواجه است.

 

 

قرار است مایکل هورن، رییس و مدیرعامل گروه فولکس واگن آمریکا در ارتباط با این رسوایی هشتم اکتبر در برابر هیات تحقیقات کمیته انرژی و بازرگانی کنگره آمریکا حاضر شود. نمایندگان کنگره آمریکا در این جلسه اظهارات مقامات سازمان حفظ محیط زیست آمریکا را خواهند شنید.

 

این رسوایی باعث شده سازمان حفظ محیط زیست آمریکا تست‌های آلایندگی برای همه خودروسازان را دقیق‌تر و بیشتر کند تا از بروز رویدادهای مشابهی جلوگیری شود.

 

 


 


منبع : ایسنا

 

برچسب ها
با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help