جمعه 24 مهر 1394

یورش پلیس ایتالیا به مقرهای لامبورگینی

پلیس مالی ایتالیا در راستای تحقیقات درباره کلاهبرداری تجاری فولکس واگن که شرکت مادر لامبورگینی است، دفاتر این خودروساز اسپورت را بازرسی کرد.

لامبورگینی


 

پلیس مالی ایتالیا در راستای تحقیقات درباره کلاهبرداری تجاری فولکس واگن که شرکت مادر لامبورگینی است، دفاتر این خودروساز اسپورت را بازرسی کرد.

 

 

 خودروساز آلمانی فولکس واگن ماه گذشته اقرار کرد با نصب یک نرم افزار، در تست آلایندگی خودروهای دیزلی تقلب کرده است. اقرار فولکس واگن موجی از تحقیقات رگولاتوری در کشورهای مختلف جهان علیه این خودروساز را به راه انداخته است.

 

 

بر اساس گزارش رویترز به نقل از منابع آگاه، دادستانهای شهر ورونای ایتالیا همزمان با بازرسی از دفاتر ایتالیایی فولکس واگن، دستور بازرسی از دفاتر لامبورگینی در بولونیا را صادر کردند.

 

 

دادستان کل ورونا اظهار کرد بازرسی دفاتر دو شرکت بخشی از روال حقوقی مربوط به این تحقیقات است.

 

 

لامبورگینی که در سال 1998 توسط فولکس واگن خریداری شد، اعلام کرد بازرسی‌های انجام گرفته تنها به این دلیل بوده که شرکت لامبورگینی تنها مالک گروه فولکس واگن ایتالیا است.

 

 

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: با مقامات ایتالیایی همکاری نزدیکی دارد اما فولکس واگن حاضر به اظهارنظر نشد.

 

 

یک منبع قضایی در تورین ماه گذشته اظهار کرده بود دادستانها سرگرم تحقیقات هستند تا دریابند آیا اطلاعات مربوط به آلایندگی در خودروهای فولکس واگن در ایتالیا هم دستکاری شده اند یا خیر.

 

 

یک گروه مدافع حقوق مصرف کنندگان ایتالیایی علیه فولکس واگن دست به شکایت گروهی زده و این خودروساز را به فریب دادن مصرف کنندگان و آسیب رساندن به محیط زیست متهم کرده است.

 

 

فولکس واگن با پیامدهای رسوایی تقلب در تستهای آلایندگی دست و پنجه نرم می‌کند. تحلیلگران برآورد کرده اند که هزینه‌های مربوط به اصلاح خودروها، جریمه‌های رگولاتوری و شکایت‌ها ممکن است برای این گروه حداکثر 35 میلیارد یورو هزینه دربرداشته باشد.

 

 

مدیر زیرمجموعه ایتالیایی فولکس واگن به نمایندگان پارلمان ایتالیا اعلام کرد طرحهای سرمایه گذاری این شرکت در این کشور شامل رسوایی اخیر نخواهند شد. 


 


منبع :ایسنا

 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help