جمعه 24 مهر 1394

خودروهای تسلا مجهز به سیستم اتوپایلوت شد

سدان "مدل اس" تسلا موتورز با مجهز شدن به سیستم اتوپایلوت، از این پس می‌تواند در موارد خاصی به صورت اتوماتیک هدایت و پارک خود را انجام دهد.

تسلا


 

سدان "مدل اس" تسلا موتورز با مجهز شدن به سیستم اتوپایلوت، از این پس می‌تواند در موارد خاصی به صورت اتوماتیک هدایت و پارک خود را انجام دهد.

 

 

تسلا اعلام کرد سیستم "اتوپایلوت" جدید برای خودروهایی طراحی شده که پس از سپتامبر سال 2014 ساخته شده اند و برای مشتریان تسلا موتورز در آمریکا موجود خواهد بود. مالکان اروپایی و آسیایی خودروهای تسلا برای استفاده از این سیستم باید یک هفته دیگر صبر کنند.

 

 

تسلا امکان دسترسی به این سیستم را از طریق ارتقای بی‌سیم فراهم خواهد کرد.

 

 

با اینهمه الون ماسک، مدیرعامل تسلا موتورز هشدار داد قابلیت اتوپایلوت هنوز در مرحله آزمایشی بتا قرار دارد و از این رو حتی در زمان هدایت خودکار خودرو، توصیه نمی‌شود رانندگان فرمان را رها کنند.

 

 

خبرنگارانی که برای تست خودروهای "مدل اس" مجهز به این سیستم پشت فرمان نشسته اند، هنگامیکه فرمان را رها کرده اند روشن شدن هشداری با عنوان " فرمان را نگه دارید" مشاهده کرده اند.

 

 

بر اساس گزارش رویترز، تسلا اعلام کرده است در شرایط هدایت دشوار، یک هشدار صوتی فعال خواهد شد و اگر این هشدار نادیده گرفته شود حرکت خودرو آهسته شده و نهایتا متوقف می‌شود.

 

 

تسلا که ماه جاری شاسی بلند برقی "مدل ایکس" را رونمایی کرد در عرضه خودروهای لوکس برقی که با باتری شارژ می‌شوند، پیشگام بوده است و مهارتش در عرصه نرم افزاری، این شرکت را در زمینه امکانات هدایت اتوماتیک در برابر خودروسازان سنتی پیشرو ساخته است.

 

 

مدیرعامل تسلا پیش بینی کرده است که ظرف سه سال آینده خودروها می‌توانند از محل خانه تا دفتر کار بدون اینکه سرنشینان دکمه ای را لمس کنند به صورت اتوماتیک حرکت کنند اما مجوز رگولاتوری ممکن است چند سال طول بکشد. 


 


منبع :ایسنا

 

برچسب ها
با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help