جمعه 08 آبان 1394

تستهای آلایندگی پژو تغییر می‌کنند

خودروساز فرانسوی پژوسیتروئن در پی رسوایی تقلب فولکس واگن، برای جلب مجدد اعتماد مصرف کنندگان اعلام کرد تستهای آلایندگی و مصرف بهینه سوخت خودروهایش را تحت شرایط رانندگی واقعی انجام خواهد داد و نتایج آن را منتشر می‌کند.

پژو


 

 

خودروساز فرانسوی پژوسیتروئن در پی رسوایی تقلب فولکس واگن، برای جلب مجدد اعتماد مصرف کنندگان اعلام کرد تستهای آلایندگی و مصرف بهینه سوخت خودروهایش را تحت شرایط رانندگی واقعی انجام خواهد داد و نتایج آن را منتشر می‌کند.

 

 

 پژوسیتروئن که دومین خودروساز بزرگ اروپاست، اعلام کرد پس از اینکه معلوم شد فولکس واگن با استفاده از یک نرم افزار، در تستهای آلایندگی تقلب کرده است، به بازبینی داخلی خودروهای دیزلی خود پرداخته است. تقریبا نیمی از خودروهایی که تحت برند پژو، سیتروئن و دی اس فروخته می‌شوند، با دیزل کار می‌کنند.

 

 

طبق اعلام پژو، خودروهای این شرکت مطابق با همه استانداردها بوده و هرگز از هیچ گونه نرم افزار یا دستگاهی که تستهای آلایندگی را دستکاری می‌کنند، استفاده نکرده اند. این شرکت با پروسه ای تحت نظارت یک نهاد مستقل تست آلایندگی خودروهایش را آغاز خواهد کرد.

 

 

اقدام اخیر پژو درباره تستهای آلایندگی که همزمان با انتشار گزارش درآمد سه ماهه این شرکت انجام گرفت، منعکس کننده پیامدهای رسوایی آلایندگی فولکس واگن بر صنعت خودروی اروپاست. با وجود اینکه تقلب فولکس واگن در آمریکا فاش شد اما برملا شدن این رسوایی سیستم رگولاتوری اروپا و پروسه تست آلایندگی این منطقه را زیر سوال برد.

 

 

برای پژو تصویر خودروهای دیزلی پاک اهمیت ویژه ای دارد زیرا این شرکت به اروپا نسبت به بازارهای دیگر اتکای بیشتری دارد. ژان باپتیست شاتیون، مدیرمالی پژوسیتروئن اظهار کرده است خودروهای دیزلی این شرکت حاشیه سود بالاتری نسبت به خودروهای بنزینی دارند.

 

 

بر اساس گزارش مارکت واچ، حدود 4300 خودرو از خط تولید پژوسیتروئن در سال 2014 انتخاب شده اند تا میزان آلایندگی آنها آزمایش شود. پژو اذعان کرده است که تستهای کنونی آلایندگی نشان دهنده آلایندگی در شرایط رانندگی واقعی نیستند.

 

 

این خودروساز در سه ماهه سوم امسال با کمک فروش قوی در اروپا، 12.39 میلیارد یورو (13.64 میلیارد دلار) درآمد را گزارش کرد که 3.2 درصد افزایش نشان داد اما آمار سود سه ماهه را فاش نکرد.

 

 

رشد پژو منعکس کننده اتکای فزاینده خودروسازان اروپا به بازار خانگی‌شان است بویژه که پس از سالها سود بردن از رشد سریع بازار چین، تقاضا برای خودرو در این کشور به دلیل آهسته شدن آهنگ رشد اقتصادی آن کمتر شده است.

 

 

 


 


منبع :ایسنا

 

برچسب ها
با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help