شنبه 09 آبان 1394

پرداخت تسهیلات 25 میلیونی از نیمه دوم آبان

روز گذشته بسیاری از خبرگزاری‌ها به نقل از رئیس‌کل بانک مرکزی از آماده بودن پرداخت تسهیلات 25میلیونی خرید خودرو خبر دادند. ولی‌الله سیف در عین حال عنوان کرده که بر اساس تصمیم اتخاذ شده در تیم اقتصادی دولت، قرار است بسته اقتصادی در بخش بانکی در نیمه اول آبان‌ماه اعلام و پس از آن برای مدت 6 ماه به اجرا

شورای پول و اعتبار


 

 

روز گذشته بسیاری از خبرگزاری‌ها به نقل از رئیس‌کل بانک مرکزی از آماده بودن پرداخت تسهیلات 25میلیونی خرید خودرو خبر دادند. ولی‌الله سیف در عین حال عنوان کرده که بر اساس تصمیم اتخاذ شده در تیم اقتصادی دولت، قرار است بسته اقتصادی در بخش بانکی در نیمه اول آبان‌ماه اعلام و پس از آن برای مدت 6 ماه به اجرا درآید.

 بنابر اظهارات سیف به‌نظر می‌رسد که سازوکار تسهیلات 25 میلیون تومانی مصوب شورا پول و اعتبار به‌زودی اعلام شود تا متقاضیان بتوانند برای نیمه دوم آبان‌ماه نسبت به اخذ تسهیلات مذکور اقدام کنند. در این بین هر چند سازوکاری برای دریافت تسهیلات یادشده اعلام نشده، اما برخی پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که برای اخذ تسهیلات 25 میلیونی این بار متقاضیان مستقیما با نمایندگی‌های فروش سروکار دارند.؛ به‌طوری‌که چندی پیش معاون اقتصادی بانک مرکزی عنوان کرده بود که شرکت‌های خودروساز داخلی 80 درصد قیمت خودرو را در این طرح از مشتریان در قالب تسهیلات هفت‌ساله دریافت می‌کنند و مشتریان با بانک‌ها روبه‌رو نمی‌شوند.اظهارات پیمان قربانی در حالی است که برخی کارشناسان با طرح چگونگی پرداخت اقساط تسهیلات مذکور تاکید دارند که تسهیلات 25 میلیونی اگرچه سقف پرداخت هفت ساله دارد، اما متقاضیان می‌توانند مدت زمان آن را محدود کنند تا سود کمتری بپردازند. در این زمینه یک کارشناس پولی نیز عنوان می‌کند که روال کار اینگونه است که مشتریان برای خرید خودرو موردنظر خود به نمایندگی‌های خودروساز مراجعه ‌کنند و پس از انجام کارهای اولیه (انتخاب خودرو و ثبت‌نام و...) به بانک عامل (بانکی که طرف قرارداد با خودروساز است) معرفی می‌شوند.وی می‌گوید: بانک عامل با دریافت معرفی‌نامه مشتریان، ما‌به‌التفاوت قیمت خودرو و تسهیلات دریافتی را، اخذ و دفترچه قسط مربوطه را تحویل آنها می‌دهد و سپس مابه‌التفاوت موردنظر را به همراه تسهیلات 25 میلیون تومانی، به حساب خودروساز واریز خواهد کرد. 

 

 


 


منبع :دنیای اقتصاد

 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help