چهار شنبه 13 آبان 1394

برند لوکس هیوندای متولد می‌شود

خودروساز کره‌ای هیوندای موتور که با رقابت شدید از سوی خودروهای ارزان چینی و ورود برندهای لوکس اروپایی به بازار انبوه روبروست، به منظور دست یافتن به حاشیه سود بالاتر قصد دارد برند خودروی لوکس مستقلی به نام جنسیس را ایجاد کند.

جنسیس 

خودروساز کره‌ای هیوندای موتور که با رقابت شدید از سوی خودروهای ارزان چینی و ورود برندهای لوکس اروپایی به بازار انبوه روبروست، به منظور دست یافتن به حاشیه سود بالاتر قصد دارد برند خودروی لوکس مستقلی به نام جنسیس را ایجاد کند.

 

 

هیوندای از سال 2008 یک سدان لوکس متوسط را تحت نام جنسیس به بازار عرضه کرده اما اکنون تصمیم گرفته است همه خودروهای لوکس گران قیمت را تحت یک برند جهانی مستقل قرار دهد و جا پای رقیبان ژاپنی اش تویوتا موتور و نیسان موتور بگذارد که برندهای لوکس مستقل لکسوس و اینفینیتی را دارند.

 

 

این خودروساز کره‌ای که برای عرضه مدل‌های قابل اطیمنان و قیمت مناسب به شهرت رسیده است، اعلام کرد: مدل‌های برند جنسیس امسال با دو سدان آغاز خواهد شد و تا سال 2020 به شش مدل افزایش خواهد یافت. همه این مدل‌ها مجهز به نیرو محرکه دوستدار محیط زیست و عملکرد عالی خواهند بود.

 

 

چهار مدل جدید تحت طراحی یک سدان لوکس، یک کوپه اسپورت و دو خودرو شاسی بلند هستند.

 

 

عرضه این مدل‌ها در شرایطی انجام می‌گیرد که هیوندای در تلاش برای مهار کردن روند کاهش سود خود است. هیوندای به همراه شرکت تابعش کیا موتورز پنجمین خودروساز بزرگ جهان به شمار می‌رود.

 

 

خودروهای جنسیس علاوه بر افزایش حاشیه سود، این خودروساز را به بازار خودروهای لوکس گران قیمت که یکی از بلند پروازی‌های طولانی مدت چونگ‌ مونگ کو، رییس هیات مدیره این شرکت بوده است، وارد خواهند کرد. با اینهمه موفقیت برند جدید جنسیس نامعلوم است زیرا رشد و سودآوری بالای بازار خودروهای گران قیمت به معنای رقابت شدید از سوی خودروسازان جهانی در بازارهای بزرگی مانند آمریکا و چین است.

 

 

بر اساس گزارش رویترز، در راستای ورود هیوندای به دنیای لوکس، لوک دونکروولکه - مدیر طراحی سابق برند بنتلی در نیمه اول سال 2016 به عنوان نایب رییس ارشد به این شرکت خواهد پیوست تا روی مدل‌های جنسیس و همین طور خودروهای هیوندای کار کند.

 

 

دونکروولکه به مدت بیش از 20 سال به عنوان طراح برای آئودی و بنتلی کار کرده و همچنین مدیر طراحی در برندهای لامبورگینی و سیت بوده است. انتظار می‌رود وی به عنوان مدیر طراحی در برندهای هیوندای، کیا و جنسیس جانشین پیتر شریر شود.

 

 


 


منبع :ایسنا

 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help