دوشنبه 18 آبان 1394

دستورالعمل اجرای وام خودرو و کارت اعتباری 10 میلیونی ابلاغ شد

بانک مرکزی امروز-یک شنبه- دستورالعمل اجرایی شدن سیاست خرید کالای ایرانی را به بانک‌ها ابلاغ کرد.

بانک مرکزی


 

بانک مرکزی امروز-یک شنبه- دستورالعمل اجرایی شدن سیاست خرید کالای ایرانی را به بانک‌ها ابلاغ کرد.

 

 

وام 25 میلیون تومانی خودرو، کارت اعتباری خرید کالای ایرانی تا سقف 10 میلیون تومان و همچنین فروش اقساطی کالای داخلی از اهم سیاستهای اعتباری بانک مرکزی در اجرای بسته تسریع رونق اقتصادی در شش ماه پیش رو است.

 

 

بعد از طرح موضوع در اواخر مهرماه امسال و تصویب آن در شورای پول و اعتبار این مصوبات از فردا –دوشنبه- همزمان با 18 آبانماه قابل اجرا خواهد بود.

 

 

در حالی از روزهای گذشته بانک‌ها و سازمانها زمینه ها و سازوکارهای لازم آن را با هماهنگی بانک مرکزی و وزارت صنعت و معدن آماده کرده اند که با ابلاغ امروز بانک مرکزی اجرای آن رسما از فردا در دستور کار قرار می گیرد.

 

 

در طرح تسهیلات 25 میلیون تومانی خودرو ، متقاضی با مراجعه به شرکت خودروسازی تا 20 درصد مبلغ را نقد و مابقی را به طور اقساط پرداخت می‌کند که طبق آخرین اطلاعات ارائه شده دوره بازپرداخت 4تا 7 ساله و با سود 16 درصد خواهد بود. که در این حالت خودرو ساز اسناد دریافتی بابت فروش اقساطی را به بانک ارائه کرده و در مقابل آن مبالغ را نقدی دریافت می‌کند.

 

 

در مورد کارت اعتباری 10 میلیون تومانی نیز روند به گونه‌ای است که متقاضی بامراجعه به فروشگاه‌های اعلام شده از سوی وزارت صنعت و معدن، کالای مورد نظر را با کارت اعتباری که با هماهنگی سازمانی که در آن کار می کند و بانک صادر شده خریداری و مبلغ آن را با اقساط 18 ماهه پرداخت می کند.

 

 


 


منبع :ایسنا

 

برچسب ها
با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help