یکشنبه 13 دی 1394

آئودی نماینده رسمی در ایران ندارد

در حالی‌که به تازگی یکی از محصولات شرکت آئودی در ایران رونمایی شده و حتی برخی رسانه‌ها از آن به عنوان ورود رسمی این خودروساز آلمانی به بازار ایران یاد کرده بودند، این برند اعلام کرده که هیچ نمایندگی در ایران ندارد.

آئودی

در حالی‌که به تازگی یکی از محصولات شرکت آئودی در ایران رونمایی شده و حتی برخی رسانه‌ها از آن به عنوان ورود رسمی این خودروساز آلمانی به بازار ایران یاد کرده بودند، این برند اعلام کرده که هیچ نمایندگی در ایران ندارد.

 

 

 هفته گذشته یک شرکت ایرانی با رونمایی از 9 محصول جدید آئودی اعلام کرد که به عنوان مرکز فروش و خدمات پس از فروش محصولات آئودی کارش را آغاز کرده است. این در حالی بود که پیش از این مراسم، شرکت دیگری که خود را نماینده حقوقی شرکت آئودی معرفی می‌کرد، تاکید داشت که آئودی هیچ‌گونه نمایندگی رسمی برای فروش محصولاتش در ایران ندارد. به همین سبب خبرنگار ایسنا با یکی از وکیلان دپارتمان حقوقی آئودی در آلمان مکاتبه کرد تا جویای واقعیت شود.

 

 

 

دانیل باخ در پاسخ به این پرسش که آیا آئودی نمایندگی رسمی در ایران دارد یا شرکتی را به عنوان نماینده خود منصوب کرده یا به شرکتی مجوز فروش محصولاتش را داده است، اظهار کرد: باید به شما اطلاع دهم همانطور که در بیانیه منتشر شده به تاریخ دوشنبه 28 دسامبر سال 2015 اعلام شد، آئودی به عنوان تولیدکننده خودروهای آئودی و مالک انحصاری برند آئودی هیچ نماینده، توزیع کننده یا واردکننده رسمی در ایران ندارد.

 

 

وی در ادامه تاکید کرد: آئودی به هیچ فرد حقیقی یا حقوقی ایرانی یا خارجی برای واردات محصولات آئودی، برای انتخاب واردکنندگان یا دادن نمایندگی به اشخاص ثالث برای وارد کردن محصولات آئودی به ایران اجازه نداده است.

 

 

لازم به ذکر است که فولکس واگن – شرکت مادر آئودی - تابستان گذشته با زمزمه‌هایی مبنی بر اشتیاق خودروسازان آلمانی برای حضور در ایران، به بلومبرگ اعلام کرده بود که این شرکت تحولات جاری را زیر نظر دارد ولی با این‌همه هنوز تصمیمی برای بازگشت به ایران نگرفته است و اقدامات بیشتر احتمالی از سوی این شرکت با تحولات آتی مشخص خواهند شد.

 

 

برای فولکس واگن که بزرگترین خودروساز اروپاست، فروش خودرو در ایران به رشد فروش در خارج بازارهای بزرگی مانند اروپا و آمریکای شمالی کمک خواهد کرد.

 

 

در این زمینه بیک‌محمدی - مدیر فروش رامک خودرو (واردکننده محصولات آئودی)، در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا درباره نحوه واردات محصولات آئودی به ایران در حالی‌که خودروساز آلمانی وجود نمایندگی در ایران را تکذیب کرده است، اظهار کرد: ما ادعا نکرده‌ایم نماینده رسمی آئودی در ایران هستیم.

 

 

ما مجوز فعالیت خود به عنوان مرکز فروش و خدمات پس از فروش محصولات آئودی را از نمایندگی این شرکت در کشور ایتالیا اخذ کرده و از این طریق این محصولات را وارد می‌کنیم.

 

 

 

 

منبع :ایسنا

 

 

برچسب ها
با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help