دوشنبه 14 دی 1394

رشد 75 درصدی تحویل خودروهای برقی

شرکت آمریکایی تسلا موتورز که در ساخت خودروهای برقی پیشرو است در سه ماهه پایانی سال 2015 تعداد 17400 و در کل سال 50580 دستگاه خودرو تحویل داد که مطابق با پیش بینی‌ها بود.

تسلا

شرکت آمریکایی تسلا موتورز که در ساخت خودروهای برقی پیشرو است در سه ماهه پایانی سال 2015 تعداد 17400 و در کل سال 50580 دستگاه خودرو تحویل داد که مطابق با پیش بینی‌ها بود.

 

 

 این شرکت که در کالیفرنیا مستقر است، حدود 75 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل خودروی "مدل اس" تحویل داد.

 

 

شمار خودروهای تحویل داده شده از سوی تسلا در سه ماهه چهارم مطابق با پیش بینی این شرکت برای تحویل 17 تا 19 هزار خودرو در مدت مذکور بود.

 

 

تسلا اعلام کرده است تحویل شاسی بلند جدید "مدل ایکس" طبق مراحل اولیه تولید پیش می‌رود و این شرکت نخستین دستگاه از این خودرو را در سپتامبر تحویل داد.

 

 

این خودروساز برقی تا آخرین هفته سال 2015، تعداد 238 "مدل ایکس" در هفته تولید می‌کرد.

 

 

اگرچه استقبال جهانی از خودروهای برقی کند بوده اما تسلا در عرصه خودروهای برقی لوکس پیشتاز بوده است و مطمئن است که عملکرد عالی و طراحی شیک و جذاب، اقبال خودروهایش را در میان رقیبان بی‌شمار افزایش می‌دهد.

 

 

سرمایه گذاران روی "مدل ایکس" که یک شاسی بلند طراحی شده برای رقابت با خودروسازان لوکس است، برای سودآور شدن تسلا پس از سالها ضرر حساب می‌کنند.

 

عرضه "مدل ایکس" نقطه عطفی برای تسلا به شمار می‌رود زیرا اکنون علاوه بر سدان "مدل اس" که در سال 2012 به بازار عرضه شد، مدل دومی را هم تولید می‌کند.

 

 

الون ماسک، مدیرعامل تسلا در ماه سپتامبر برآورد کرده بود که 25 هزار مشتری خودروی 144 هزار دلاری "مدل ایکس" را سفارش داده اند و هشت تا 12 ماه طول خواهد کشید تا این شاسی بلند را دریافت کنند.

 

 

این خودرو که دو موتور برقی دارد قادر است با هر بار شارژ، حدود 400 کیلومتر مسافت را طی کند و درهای معروف به "بال عقاب" دارد که به جای اینکه به طرفین باز شوند، رو به بالا باز می‌شوند و صندلی‌هایش به صورت جداگانه قابل تنظیم هستند.

 

 

طبق پیش بینی مدیرعامل تسلا، این شرکت تا سال 2020 به هدف فروش 500 هزار دستگاه دست خواهد یافت و انتظار دارد این هدف با معرفی خودروی آینده اش که مدل ارزان قیمت "مدل 3" است و در سال 2017 روانه بازار می‌شود، محقق شود.

 

 

در حال حاضر "مدل ایکس" در بازار خودروهای شاسی بلند لوکس تمام برقی تنهاست و نزدیک‌ترین رقیبش شاسی بلند هیبریدی پورشه کاین است که قیمتش از 77 هزار و 200 دلار آغاز می‌شود.

 

 

 

 

منبع :ایسنا

 

 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help