پنج شنبه 17 دی 1394

بیش از 1770 میلیارد تومان به حساب خودروسازن واریز شد

بانک مرکزی اعلام کرد که تا کنون 1774 میلیارد تومان برای تامین مالی فروش اقساطی خودرو با وام 25 میلیون تومانی پرداخت کرده است.

خودرو داخلی 

 

بانک مرکزی اعلام کرد که تا کنون 1774 میلیارد تومان برای تامین مالی فروش اقساطی خودرو با وام 25 میلیون تومانی پرداخت کرده است.

  

 

 آنطور که قربانی - مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی - اعلام کرده، از چهارم آذرماه امسال تاکنون این بانک با اقدام نسبت به تامین مالی خرید دین اسناد تجاری خودروسازان با پرداخت حدود 1774 میلیارد تومان زمینه تحویل 97 هزار و 192 خودرو را فراهم کرده است.

 

 

 این در حالی است که در طرح فروش اقساطی خودرو با وام 25 میلیون تومانی که بر اساس سیاست اعتباری بانک مرکزی در قالب بسته خروج از رکود اجرایی شد خودروسازان حدود 130 دستگاه را در مدت شش روز به فروش رساندند که 20 هزار دستگاه مازاد بر توافق اولیه بین طرفین بود.

 

 

 بر این اساس بانک مرکزی که مسئولیت تامین مالی 20 هزار خودروی مازاد را برعهده نگرفت، تا کنون و بعد از تحویل اسناد خرید از سوی خودروسازان به بانکهای عامل و دریافت آنها منابع لازم برای تحویل بیش از 97 هزار خودرو را واریز کرده است. از این رو بانک مرکزی موظف است طبق تعهد انجام شده منابع لازم برای هزینه وام کمتر از 13 هزار دستگاه خودروی دیگر را تامین کند.

 

 

 وام 25 میلیون تومانی، حداکثر تا 80 درصد هزینه خرید خودرو را تامین و با دوره بازپرداخت بین چهار تا هفت سال با سود 16 درصد در اختیار مشتریان قرار گرفت. بانکهای عامل نیز با ارائه اسناد دریافتی از خودروسازان به بانک مرکزی خط اعتباری با سود 14 درصد دریافت کرده و کل منابع خودروسازان را یکجا و نقدی پرداخت می کنند.

 

 

 

 

منبع :ایسنا

 

 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help