دوشنبه 28 دی 1394

پایان انتظار خودروسازان خارجی

اگرچه برخی از برندهای جهانی خودرو پیش از قطعیت مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای 1+5، برای حضور در ایران اعلام آمادگی کردند، اما این شرکت‌ها به دلیل فراز و نشیب‌هایی که پرونده هسته‌ای کشورمان طی کرد، در انتظار نقطه پایانی تحریم‌ها بودند تا بلکه بتوانند مذاکرات خود را با طرف ایرانی به قرارداد تبدیل

خودرو وارداتی 

 

اگرچه برخی از برندهای جهانی خودرو پیش از قطعیت مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای 1+5، برای حضور در ایران اعلام آمادگی کردند، اما این شرکت‌ها به دلیل فراز و نشیب‌هایی که پرونده هسته‌ای کشورمان طی کرد، در انتظار نقطه پایانی تحریم‌ها بودند تا بلکه بتوانند مذاکرات خود را با طرف ایرانی به قرارداد تبدیل کنند.
حال دیروز در شرایطی روز شکست حصر اقتصادی خوانده شد که برخی خبرها از حضور جدی شرکت‌هایی حکایت دارد که پیش از این در انتظار شنیدن خبر لغو تحریم‌ها بودند.

 

 

هر چند در توافقات اولیه ایران و کشورهای 1+ 5 دو شرکت فرانسوی پژو و رنو برای سرمایه‌گذاری در صنعت خودرو ایران اعلام آمادگی کردند، اما با تداوم مذاکرات و افزایش خوشبینی نسبت به نتیجه توافقات بعدی، شرکت‌های خودروسازی دیگر نیز برای سرمایه‌گذاری در ایران ابراز تمایل کردند.

 

 

این در شرایطی است که به گفته برخی از دست‌اندرکاران صنعت خودرو، برندهای معتبری که قصد حضور جدی در ایران را دارند تنها در صورت لغو کامل تحریم‌ها برای مذاکره پاپیش خواهند گذاشت. حال روز موعد فرارسیده و به‌نظر می‌رسد که زنجیره خودروسازی کشورمان باید روزهای بهتری را در آینده نزدیک به انتظار بنشیند.

 

 

بر این اساس خبرها حکایت از آن دارد که از روز گذشته همزمان با لغو رسمی تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران برخی شرکت‌های معتبر خودروسازی با حضور در ایران مذاکرات خود را با شرکت‌های داخلی آغاز کردند.

 


 

 

منبع :دنیای اقتصاد

 

 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help