جمعه 09 بهمن 1394

بازرسان وارد بازار خودرو می‌شوند

با اجرایی شدن یک قانون جدید، بازرسان بر عملکرد خودروسازان و واردکنندگان خودرو نظارت خواهند کرد.

خودرو وارداتی
 با اجرایی شدن یک قانون جدید، بازرسان بر عملکرد خودروسازان و واردکنندگان خودرو نظارت خواهند کرد.

 

 

مصرف‌کنندگان از عملکرد خودروسازان و واردکنندگان خودرو به ویژه در حوزه خدمات پس از فروش ناراضی هستند.

 

 

علاوه بر مصرف‌کنندگان، برخی مسوولان مانند وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز نارضایتی خود را از مواردی چون پایین بودن کیفیت خودروهای داخلی بیان کرده‌اند.

 

 

از آن سو نیز برخی اقدامات واردکنندگان خودرو مانند گران‌فروشی و تاخیر در تحویل خودروهای فروخته شده انتقاد کارشناسان و برخی نمایندگان مجلس را به دنبال داشته است.

 

 

این وضعیت در تدوین اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو مورد توجه قرار گرفته به‌گونه‌ای که با اجرایی شدن این قانون، بازرسان تعیین شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، وظیفه نظارت بر عملکرد خودروسازان و واردکنندگان خودرو را بر عهده خواهند داشت.

 

 

در این زمینه در این قانون آمده است:" بازرس، شخصیت حقوقی است که پس از تائید صلاحیت از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، (دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه) برای انجام ارزیابی عملکرد عرضه‌کننده خودرو، واسطه فروش، واسطه خدمات پس از فروش، نمایندگی‌های مجاز، تهیه گزارشهای ادواری یا موردی و ارائه به همراه اظهار نظر لازم، معرفی می‌شود".

 

 

در ماده 66 این قانون نیز تاکید شده است:" ارزیابی‌های ادواری عرضه‌کنندگان خودرو، واسطه‌های فروش، ‌واسطه‌های خدمات پس از فروش،‌ نمایندگی مجاز و ارایه گزارش‌های ادواری موردی به عهده بازرس که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت (دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه) تعیین می‌شود، است".

 

 

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو هم‌اکنون در هیات دولت در دست بررسی است و پس ار تصویب، ابلاغ و اجرایی خواهد شد.

 

 


 

 

منبع :ایسنا

 

 

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help