سه شنبه 20 آذر 1397

ارتقاء و تولید نسل جدید موتورهای توربوشار و تنفس طبیعی ملی

 مدیرعامل شركت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو از توسعه و تولید نسل جدید موتورهای ملی موسوم به EF7 پلاس خبر داد.

 

 
  مدیرعامل شركت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو از توسعه و تولید نسل جدید موتورهای ملی موسوم به EF7 پلاس خبر داد.


 

 
محمد زالی گفت: شركت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپكو) با هدف کاهش مصرف سوخت و آلودگی اروپا 5، بدون استفاده از مشاور خارجی و با تكیه بر توانمندی خود در حال توسعه نسل جدید موتورهای ملی موسوم به EF7 پلاس است كه پس از صحه گذاری در مرحله تولید آزمایشی به مرحله تجاری سازی خواهد رسید.
وی با بیان این كه نمونه‌های آزمایشگاهی این موتور، آزمون‌های تاییدیه اهداف را با موفقیت گذرانده افزود: پیش‌بینی می‌شود، در شهریورماه سال آینده این موتورها به تولید انبوه برسد.
زالی تصریح كرد: با اینکه موتورها دارای فن آوری پیشرفته و جدید هستند، بیشترین استفاده از توانایی سازندگان داخلی و سرمایه گذاری قبلی شده است.
وی توسعه موتور گازسوز منطبق بر راهبرد سوخت کشور را از مهم ترین مسیرهای برون رفت از شرایط آلایندگی ناشی از احتراق موتور خودروها دانست و گفت: با توجه به منابع وسیع گاز در كشور می توان با توسعه موتورهای گازسوز گام بزرگی برای كاهش ذرات معلق هوا برداشت.
مدیرعامل شركت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو ادامه داد: ایران خودرو در طراحی موتور پایه گاز سوز در دنیا پیشگام بوده و كشورهای دیگر با الگوبرداری از موتور پایه گازسوز ایران خودرو بهبودهایی در موتورهای خود ایجاد كرده و با سرمایه گذاری روی کفی، كارایی این خودروها را افزایش داده اند. افزایش حجم مخزن و امكان پیمایش تا 600 كیلومتر از جمله این بهبودها بوده است.

وی جلوگیری از بخش بزرگی از قاچاق بنزین را از نتایج استفاده از خودروهای گازسوز عنوان كرد و گفت: این اقدام توسط دولت روسیه اولویت راهبرد سوخت شده است. وی تاكید كرد: دولت با هزینه کمی از محل جلوگیری از این قاچاق در حمایت از طراحی خودروی گازسوز با پیمایش 500 کیلومتر با یکبار سوخت گیری می تواند نقش مهمی را ایفا كند.

 


 

منبع :   خبر خودرو
دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

LiveZilla Live Help