شنبه 24 فروردین 1398

کلید دیجیتالی هیوندای به زودی می آید

سوناتا یکی از محبوب ترین خودروهای کره ای در بازارهای بین المللی محسوب می شود.نسل جدید سوناتا  قصد دارد از تکنولوژی کلید دیجیتالی در نمایشگاه خودروی نیویورک به طور رسمی پرده برداری کند.

 

سوناتا یکی از محبوب ترین خودروهای کره ای در بازارهای بین المللی محسوب می شود. این سدان سایز متوسط در اسفندماه گذشته وارد نسل هشتم خود شده و طبق برنامه ریزی ها از پاییز امسال به فروش خواهد رسید.

 

 

در کنار اتاق کوپه مانند و بهبودهای فنی، هیوندای تاکید ویژه ای روی کلید دیجیتال نسل جدید سوناتا داشته و قصد دارد از این تکنولوژی در نمایشگاه خودروی نیویورک به طور رسمی پرده برداری کند.

 

 

 

 

 

کلید دیجیتال در واقع یک اپلیکیشن است که برای تلفن های همراه هوشمند طراحی شده؛ این اپلیکیشن با هدف از رده خارج کردن سوئیچ های سنتی توسعه یافته و از تکنولوژی NFC برای تشخیص و شناسایی تلفن های همراه مجاز کمک می گیرد. آنتن های لازم برای برقراری ارتباط از طریق NFC، روی دستگیره درها و پد مخصوص شارژ موجود در کنسول میانی تعبیه شده اند.

 

 

 

 

در صورتی که ورود یک فرد به داخل اتومبیل مجاز تشخیص داده شود، وی خواهد توانست با استفاده از بلوتوث تلفن همراه خود، برخی از سیستم های خودرو را کنترل کند. قفل کردن یا قفل گشایی و استارت موتور از فاصله حداکثر 9 متری برخی از قابلیت های کاربردی کلید دیجیتال هیوندای سوناتا به شمار می روند.

 

 

 

 

آنطور که هیوندای اعلام کرده، تا 4 نفر می توانند از کلید دیجیتال استفاده کنند. روشن است که در این حالت امکان به اشتراک گذاری خودرو نیز بین افراد مختلف – مثل اعضای خانواده – راحت تر می شود.

 

 

نکته جالب توجه اینکه تنظیمات اعمال شده توسط هر کدام از این افراد در حافظه خودرو ذخیره می شود تا هنگام ورود هر یک از آنها تنظیمات مربوط به آینه های جانبی، ایستگاه های رادیویی و وضعیت صندلی به طور خودکار فعال شوند.

 

 

همانگونه که قابل حدس است، مالک اصلی خودرو سطح دسترسی فراتری نسبت به دیگر کاربران مجاز داشته و می تواند محدودیت هایی را برای آنها تعیین کند.

 

 

 

7b6c4735-hyundai-digital-key-demo-new-york-3
 

 

به منظور اطمینان از حفظ امنیت، هیوندای از پلتفرم Trustonic Application Protection بهره برده است. این پلتفرم اجازه می دهد درخواست ها به شکلی امن نمایش داده شده و توسط یک کاربر واقعی اصلی به دستگاهی مطمئن منتقل شوند.

 

 

 

94fc4afb-hyundai-digital-key-demo-new-york-5
 

 

 

 

به غیر از کاربردهای یاد شده، اپلیکیشن هیوندای می تواند برای انجام کارهایی همانند کرایه دادن خودرو، به صدا در آوردن آژیر در صورت خارج شدن از محیط معین و کنترل از راه دور قابلیت هایی مثل پارک خودکار مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

 

 


 

منبع :  digiato
دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

LiveZilla Live Help